• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü reçete

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dundar90

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar ;

152 sayfasında ürün reçeteleri var.. Sayfa 1 e ürün kodu yazdığımda 152 den reçeteleri getirsin diye bir vba yazdım

ama bi yerde hata yapıyorum bulamadım.

yardımcı olur musunuz?

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

örnek kod yazdım 152. sayfanın sayfa adını yazın
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın dundar90 ; dosyanızı yüklerseniz yardımcı olabiliriz.

dim rg as range set rg =sayfa152..range("A1").currentregion dim dizi as variant dizi=rg for i=1 to ubound(dizi) if sayfa1.cell(3,2)=dizi(i,1) then sayfa1.cells(5,1)=dizi(i,1) exit sub end if next i
denedim malsef sonuç alamadım

Selamlar ;

152 sayfasında ürün reçeteleri var.. Sayfa 1 e ürün kodu yazdığımda 152 den reçeteleri getirsin diye bir vba yazdım

ama bi yerde hata yapıyorum bulamadım.

yardımcı olur musunuz?

C++:

dosyayı ekledim

Ekli dosyalar

• recetelistes.xlsm
    36 KB · Gösterim: 5
örneğiniz ekte

Ekli dosyalar

• recetelistes.xlsm
    36.6 KB · Gösterim: 9
Çözüm
kodu aşağıdaki ile değiştirin
If Trim(Sayfa6.Cells(3, 2)) = Trim(dizi(i, 1)) Then

dizi(i, 2yi 1 yaptık)

çalışmıyormu

ofis ingilizcemi

1647426153966.png

Sorun çözüldü. teşekkür ederim..

Mantığı anlamak için sordum.. bendekii sayfa ismi s152 ama siz sayfa6 olarak kullanmışsınız

bir sayfanın ismi vardır bir de sayfanın kod adı vardır. ben kod adını kullandım. sizde sayfa 6 var

1647426460235.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri