• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Rastgele Liste Sabitleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ONKAR

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
10 Tane Grubum Var, M Sutününda Ki İsimlerden Rastgele İsimler Geliyor. Ama Sayfa İçerisinde Herhangi Bir Boşluka Bir Şey Yazıp Tıklayınca Listedeki İsimler Değişiyor. Bunu Nasıl Engelleyebilirim. Aldığım Liste Ben İstemedikçe Değişmesin.

Şimdiden Teşekkür Ederim.

Ekli dosyalar

• RASTGELE.xlsx
    157.5 KB · Gösterim: 4
Sayı üret Formülü her hesaplamada yeni sayı üretir. Sayı ürettikten sonra, sayı üret formülü olan hücreleri kopyala, değerleri yapıştır yapmalısınız.

formül silmek istemiyorum derseniz. Formüller, Hesaplama Seçenekleri ,El ile seçmelisiniz. işlem yaptığınızda, Şimdi hesapla kullanmalısınız. bu özelliği kullandığınızda yine isimler değişir. kullanmadan önce grupta bulunan kişileri başka bir yere değer olarak kopyala yapıştır yapıp şimdi hesapla kullanmalısınız. yoksa değerleri kaybedersiniz.

ÖYLE KOPYALA YAPIŞTIR YAPIYORUM. ACABA DEDİM BAŞKA YOK VAR MI.

benim bildiğim kadarıyla yok. şu şekilde yapabilirsiniz.
bir buton oluşturun.
1. aşama workbook open içine;
Application.Calculation = xlCalculationManual
yapın
2. aşama yeni bir sub içine;

grubu bir sayfaya kopyala makrosu yazın

Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
hesaplama yaptırın

sonrasında
Application.Calculation = xlCalculationManual
tekrar hesaplama manuel yapabilirsiniz

bu şekilde bir makro ile kontrol edebilirsiniz.

Excel Menülerinden Formüller--> Hesaplama Seçenekleri-->El İle olarak işaretlerseniz siz hesaplama yapmadıkça değişme olmaz.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri