• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Rastgele 1 oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

myrnht

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar bu örnek çalışmada yapmak istediğim şeyi söylemek istiyorum her sütuna rastgele 14-15-16 tane 1 koymak istiyorum ve diğer 2. 3. sütunlar ile karşı karşıya gelmeyecek şekilde oluşturmak istiyorum. Fakat sadece 1 yazacak buna göre bir formül var ise cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Ekli dosyalar

• Formül öğrenme.xlsx
    9 KB · Gösterim: 6
Makrolu çözüm ektedir:

Ekli dosyalar

• Formül öğrenme_Makrolu.xlsm
    18.6 KB · Gösterim: 9
Çözüm
çok teşekkür ederim acaba bunu yapacağım makro değerleri nedir veya başka projeye kopyala yapıştır yapsam o macroyu kullanabilir miyim orada

çok teşekkür ederim acaba bunu yapacağım makro değerleri nedir veya başka projeye kopyala yapıştır yapsam o macroyu kullanabilir miyim orada
sayfa şablonu aynı ise olur yani A1:C50 arasına yazar. Diğer ihtimalli ise uyarlamak lazım. Modül1 içinde görürsünüz kodları
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

For i kısmının altında d1: var bu bir satır kodu mu? Ben bir iş dosyasına uygulayacağım G18:L78 aralığında bu işlemi yapacağım o kısımı d1 d2 olarak mı bırakmam gerekiyor

For i kısmının altında d1: var bu bir satır kodu mu? Ben bir iş dosyasına uygulayacağım G18:L78 aralığında bu işlemi yapacağım o kısımı d1 d2 olarak mı bırakmam gerekiyor
O aynen kalacak hocam For döngüsü ve hücre (Cells) parametreleri uyarlanacak

hocam discord kullanıyor musunuz? sizi oradan ekleyip ekran yayını verebilirim oradan bakabilir misiniz? Mesleki bir iş olduğu için dosyayı atamıyorum

Hocam anydesk var ancak yerimde değilim

Selamlar,
Alternatif olması açısından, Formülle çözüm örneğini de eklemek istedim. Tabi ki, soruyu yanlış anlamadıysam....

Formülle çözüm olarak, Yardımcı kolonlar kullanılmış olup, sonuç resimdeki gibidir.
(Formül DİZİ Formüldür... 365 te hazırlandığı için DİZİ Formül olarak görülmemektedir.)
1644603651128.png

Ekli dosyalar

• RastgeleBenzersizSayilar.xlsx
    16.9 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri