• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Rakam Sıralaması Küçükten Büyüğe

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

fatiherol

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
C sutununun aşağıdaki gibi rakam sırasına göre sıralamak istiyorum fakat olmuyor yardımcı olabilir misiniz örnek dosya ektedir.
"1"
"1A"
"1B"
"2"
"2A"
"3"
"3A"

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    12.7 KB · Gösterim: 9
Bu kodu bir modüle kaydediniz ve istediğiniz her sayfada sıralama yapabilirsiniz.
Kullanımı:
Call siralaoto_kb("Sayfanın Adı", "Sıralanacak başlıklar alanı son satır haric", "Sıralama yapılacak hedef başlık", "sıralanacak son satır sayısı")
Örnek:
Call siralaoto_kb("Sayfa1", "A1:F", "C1", 5)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba
C sutununun aşağıdaki gibi rakam sırasına göre sıralamak istiyorum fakat olmuyor yardımcı olabilir misiniz örnek dosya ektedir.
"1"
"1A"
"1B"
"2"
"2A"
"3"
"3A"
@fatiherol Bu şekilde sıralamak için tüm sutundaki rakamların da metin formatında olmalıdır.
Sütunu metin olarak ayarlayıp Verileri tekrar yapıştırınız.

Son düzenleme:
Bu kodu bir modüle kaydediniz ve istediğiniz her sayfada sıralama yapabilirsiniz.
Kullanımı:
Call siralaoto_kb("Sayfanın Adı", "Sıralanacak başlıklar alanı son satır haric", "Sıralama yapılacak hedef başlık", "sıralanacak son satır sayısı")
Örnek:
Call siralaoto_kb("Sayfa1", "A1:F", "C1", 5)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kod:

Puntolu kodlar kırmızıya dönüyor olmuyor beceremedim :(

@fatiherol Yanlış yazıyorsun hocam exceli yükle buraya :S
Birazdan yayına başlayacağım ama biraz hızlı olursanız anında bakarım.

Örnek dosya en üstte var hocam
@fatiherol bey dosya ektedir şuan sıralı değil. Makrolara izin verdikten sonra sayfadaki butona basınca tam istediğiniz gibi sıralayacak. Kodlar yine benim paylaştığım gibi aynıdır.
İyi günlerde kullanınız. :)
konuyu çözüldüye çevirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• örnek kapı sıralama.xlsb
    21.9 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Hocam numaralar sıralanıyor fakat sokaklarda sıra karışıyor bu sefer örneğin adnan 1 adnan 1a diye devam etmiyor başka sokaklar atıyor.

Hocam numaralar sıralanıyor fakat sokaklarda sıra karışıyor bu sefer örneğin adnan 1 adnan 1a diye devam etmiyor başka sokaklar atıyor.
Merhabalar Dosyanız istediğiniz şekilde ektedir.

Ekli dosyalar

• örnek-kapı-sıralama-1 (1).xlsb
    177.3 KB · Gösterim: 7

Konuyu okuyanlar

Geri