• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü puantajı aya göre nasıl ayarlabilirim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

cenqiz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
merhaba kolay gelsin arkadaşlar excel puantajından 01 tarihine girdiğimde otomatik olarak değişiyor ancak tam ay olarak çıkmıyor örnek 1 şubat girdimmi 29 şubata kadar göstermesi lazım ona göre çalışma saati çıkıyor bu bütün aylar için geçerli ama diğer ayıda gösteriyor bunu diğer formüle etki etmeden nasıl düzeltebilirim örnek dosya ektedir.Tşk ederim

Ekli dosyalar

• 2024 YILI YENİ SON BOŞ PUANTAJ CETVELİ.xlsm
    35.7 KB · Gösterim: 4
Merhabalar
2nci satırdaki tarihlermi sadece ilgili aya ait olacak kontrol ederminiz
d2 hücresi için
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

35 KB · Gösterim: 3
evet 2 satırdaki güzel olmuş elinize sağlık ama personelin çalışdığı saati değer olarak veriyor toplam vermesi lazım boş olan hücreleri değer yerine gizleyebilirsek daha güzel olurdu

değer olarak gösterilen boş olan hücreleri sildiğimde ise diğer aya geçtiğim günlük çalışma saati gelmiyor çalışma saati gelmediği zaman toplam saati vermiyor

düzenlenmiş hali bunun üzerinden çalışma yapılırsa sevinirim

Ekli dosyalar

36.9 KB · Gösterim: 2
merhaba kolay gelsin arkadaşlar excel puantajından 01 tarihine girdiğimde otomatik olarak değişiyor ancak tam ay olarak çıkmıyor örnek 1 şubat girdimmi 29 şubata kadar göstermesi lazım ona göre çalışma saati çıkıyor bu bütün aylar için geçerli ama diğer ayıda gösteriyor bunu diğer formüle etki etmeden nasıl düzeltebilirim örnek dosya ektedir.Tşk ederim
Sayın Cengiz
Formüllerle çözümü nasıldır bilemiyorum.
Bir çözümü vardır elbet.
Net bir çözüm alamazsanız bu soruyu makrolar bölümünde yenileyin.
C2 hücresine tarih yazmışsınız ve devamında AG sütununa kadar
+1 ile uzatmışsınız. Size gerekmeyen tarihleri silerseniz
formüller çalışıyor. Bir deneyin derim.

Ekli dosyalar

34.1 KB · Gösterim: 2
kontrol edermisiniz

Ekli dosyalar

• 2024 YILI YENİ SON BOŞ PUANTAJ CETVELİ (1).xlsm
    34.6 KB · Gösterim: 4
Çözüm
şubat ayını örnek verdim mart ayının çıkmaması formül olmazsa makro kodunu bulamadım o ay kaç gün çekiyorsa formüllere dokunmaksızın değişmesini istiyorum yaptığınız örnekte boş olan hücreleri göstermemesi lazım sadece c2 sütündaki tarihi değistimi hepsi değisiyor zaten mart yazdımı günlük çalışma saati gelmiyor
Sayın Cengiz
Formüllerle çözümü nasıldır bilemiyorum.
Bir çözümü vardır elbet.
Net bir çözüm alamazsanız bu soruyu makrolar bölümünde yenileyin.
C2 hücresine tarih yazmışsınız ve devamında AG sütununa kadar
+1 ile uzatmışsınız. Size gerekmeyen tarihleri silerseniz
formüller çalışıyor. Bir deneyin derim.

Dener misiniz ?

Ekli dosyalar

35.5 KB · Gösterim: 6
elinize sağlık kralım Miraga aldım onun gibisini yapmışsınız boş kalan hüclerde gizlenseydi güzel olurdu.böyle de kullanırım sağolunuz emeğinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri