Çözüldü Puantajda HaftaSay Formül Revize

• Konuyu Başlatan mukoli
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Gösterim : 551
Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mukoli

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ustalar ekteki formülde AS ile AW formül var fakat eylül ayı seçtiğimde değer hatası veriyor 30 çektiği için sizden ricam düzeltebilirmisiniz .
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
dizi formülüdür

Ekli dosyalar

• Örnek Puantaj (5).xlsm
    23 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Merhaba formülü aşağıdaki gibi deneyin. Formül AS8 hücresine yazdıktan sonra Enter değil Ctrl+ Shift + Enter yaptıktan sonra sağa ve aşağı sürükleyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,058
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
AJ sütuna (31) hiç bir şey yazmayınca doğru sonuç veriyor, boş bırakın. .AJ7 hücresindeki 31 i silince formül hata veriyor, silmeyin.

mukoli

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba hocam ekteki resimdeki gibi oluyor hiç bişi yazmama olamazki siz anlamadınız sanırım 1.png

2.png

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,058
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
AR sütunundaki formülde EĞERSAY(F8:AJ8;"O") formülü ile O ları sayıyor 0 yüzden +1 sonuç veriyor
Ayın 31 ine hiç bir şey yazmayınca doğru sonuç veriyor, boş bırakın.
AJ7 hücresindeki 31 i silince formüller hata veriyor, silmeyin

mukoli

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Hocam orasıda formüllü G1 den ay seçince otomatik günleri dolduruyor . Olması gereken bu eylül ayı 30 gün nie 31 olsun fazladan bende biliyorum asıl sorun o zaten 30 olunca hata vermesin formül çalışsın istiyorum. AR sütunundaki formüllerle ilgili birşeyden bahsetmedim ben orası önemli değil ben alttaki formülde sorun yaşıyorum
=TOPLA.ÇARPIM((TAMSAYI((13-HAFTANINGÜNÜ($F$7:$AJ$7-1)+GÜN($F$7:$AJ$7))/7)=SÜTUN(A1))*($F8:$AJ8="o"))

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,058
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Kusura bakmayın sorun nerede anlayamadım. 31 Eylül gibi olmayan bir güne niye durum girmeye çalışıyorsunuz. İzinli veya çalışıyor şeklinde. Görmek istemiyorsanız AJ sütunun o ay için gizleyin.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,363
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba formülü aşağıdaki gibi deneyin. Formül AS8 hücresine yazdıktan sonra Enter değil Ctrl+ Shift + Enter yaptıktan sonra sağa ve aşağı sürükleyin.

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar