• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Puantaj verilerini listeleme hk.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Nongeyik

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Sn. Üstadlar,

Ekteki dosyada yaptığım örnek çalışmaya göre bana destek olabilir misiniz? Excel sayfasındaki K:BT tarih aralığındaki veriler SAP Akarım sayfasında listelenmeli.

Desteklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• sap puantaj.xlsx
    32.9 KB · Gösterim: 33
Çözüm
İbrah
Sayın Nongeyik öncelikle puantaj kodlarınız standart ise bunları başka bir sayfada hazırlamalısınız hangilerinin ödenip ödenmeyeceğini belirtmelisiniz, excel sayfasında personeller için ayrı ayrı mı yoksa hepsi alt alta mı olacak ayrıca puantaj kodlarının sayısal karşılıklarını da belirlemelisiniz. Ödenecek ve ödenmeyecek kodları otomatik mi oluşacak ve her personel için ayrı ayrımı olacak?

İbrahim Bey,

Konuyu aşağıdaki linke taşımıştım.

Saygılar
Merhaba daha açık yazın. Kaçıncı sutununkaçıncı satırı kopyalanacak, nereden başlanıp aktarılayak, aktarma kriterleri nedir.
C-like:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

makro içine bu kodları yapıştırıp deneyin.

Merhaba,

makronuz klasik bir copy - paste special makrosu. Benim istediğim tüm eşleştirmeleri yaparak hücredeki formülleri uygulayacak.

Sayın Nongeyik öncelikle puantaj kodlarınız standart ise bunları başka bir sayfada hazırlamalısınız hangilerinin ödenip ödenmeyeceğini belirtmelisiniz, excel sayfasında personeller için ayrı ayrı mı yoksa hepsi alt alta mı olacak ayrıca puantaj kodlarının sayısal karşılıklarını da belirlemelisiniz. Ödenecek ve ödenmeyecek kodları otomatik mi oluşacak ve her personel için ayrı ayrımı olacak?

Merhabalar,

Sayısal karşılıkları (çarpanlarını) KODLAR sayfası I sütununda belirttim. Şayet çarpan hücresi boş veya sıfır ise hücre boş olacak. Her personel için standart çarpan. Bu çarpanlar şu an için örnekleme olarak girilmiş olup isteğe göre düzenlenecektir.

Saygılar,

İbrah

İbrahim Bey,

Konuyu aşağıdaki linke taşımıştım.

Saygılar

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri