• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Puanlara Göre İsimleri Bulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
22
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Örnekte isimler puanlar var bu puanlara göre eski versiyonlara göre büyükten küçüğe küçükten büyüğe sıralama yapıp puanlara karşılık gelen isimleri buluyorum 365 versiyonlara göre =SIRALA(FİLTRE($A$2:$A$7; $B$2:$B$7); 1;-1) bu formülü kullanıyorum sıralama düzgün gelmiyor yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    10.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Örnekte isimler puanlar var bu puanlara göre eski versiyonlara göre büyükten küçüğe küçükten büyüğe sıralama yapıp puanlara karşılık gelen isimleri buluyorum 365 versiyonlara göre =SIRALA(FİLTRE($A$2:$A$7; $B$2:$B$7); 1;-1) bu formülü kullanıyorum sıralama düzgün gelmiyor yardımcı olurmusunuz
Büyükten küçüğe
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Küçükten Büyüğe
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Büyükten küçüğe
Kod:
Küçükten Büyüğe
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Kitap1.xlsx
    11.2 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Büyükten küçüğe
Kod:
Küçükten Büyüğe
Kod:
teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık ayrıca sizden bir ricam olacak
https://excelcozum.com/konu/indis-siralama.8119/ bu linteki 365 versiyonlara göre yapmaya çalıştım olmadı
I3 hücresinde =SIRALA(H3:H11;;1)
K3 hücresine =SIRALAÖLÇÜT($B$3:$H$11;$I$3:$I$11;1)
kullanıyorum hata veriyor yardımcı olurmusunuz selamlar

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-İNDİS (SİRALAMA).xls
    86 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri