• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru profesyonel dashboard veya makro ile raporlar

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Hazırlamakta olduğum raporlar çalışma kitabımla ilgili profesyonel dashboard veya inceleyenin hemen net anlayabileceği tablolar yapmaya çalışıyorum. Sadece satışlarla ilgili kısım kaldı. 100 000 satırdan oluşan ve çok seçenekli rapor haline getirmem gerekiyor. Sitenize neler yapmak istediğimi yazsam acaba parça parça yardımcı olabilir misiniz.

merhabalar
soruyu örnekler ile destekleyerek basit ve anlaşır şekilde sorulması durumunda konu hakkında bilgi sahibi olan hocalarımız muhakkak yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Teşekkür ederim. Açıklamalar kitabın içindedir. veri çok büyük olduğu için arada bazı ayları sildim.

Ekli dosyalar

• Mikro Raporlama.xlsm
    2.5 MB · Gösterim: 18
Merhaba.
Dashboard diye bahsettiğiniz PivotTablo ve buna bağlı grafik aslında.
Uyumlu olması açısından, daha önceki hazırladıklarınızın görüntülerini paylaşırsanız uygun bir şeyler yapılabilir.

Anlaşılabilir veriler şeklinde deyince iş çıkmaza girer, herkesin anlaması farklı :D
Bazı yöneticiler sadece karda mıyım zararda mıyım onu görmek ister. Pazarlama yöneticisi ürün bazında görmek ister gibi.

Bence en güzeli sizin kendinizin yapması bizim yönlendirmemiz. Dediğim gibi Dashboard dediğiniz PivotTablo ya bağlı grafik. Tüm Pivotlar bağlandığı için birinin filtresinde yapılan değişiklikler diğerinde de hemen gerçekleşiyor o kadar :D

Merhaba
Çok örneklerini baktım ama hem görsel hem yol olarak kendi tabloma uyarlamakta zorlanıyorum. tabloda normal bir tablo olmadığı için yani çok satır ve sütundan oluştuğu için olmadı baştan yapayım diyebileceğim tablo değil. :) Ama bi yerden başlamam lazım. Çok etopla yerine pivottable yapmaya karar verdim. formüller aşırı kasıyor çünki. ilginiz için teşekkürler

Konuyu okuyanlar

Geri