• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru pivot tabloda gruplandırmayı isteğin tarihe göre gruplandırma

vee

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Konuyu Başlatan
merhaba pivot tabloda bulunan gruplandırma özelliği sadece belirtilen tarihte gruplandırma yapıyor.yani bütün ürünlerde satışları belirtilen bir tarihe göre gruplandırma yapabılıyorum.ama ben her ürüne ayrı ayrı farklı tarihlere göre gruplandırma yapmak istiyorum.kendi belirlediğim tarihlere göre,EK'de bulunan pivot tabloda ''C'' sütununda bulunan (ilk tarih yazan) tarihlere göre ''D'' sutununda bulunan tarihleri ''F'' sutununda bulunan satıs adetlerıyle beraber grupandırmak istiyorum.

desteklerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• satıs gruplandırma.xlsx
    30.4 KB · Gösterim: 8
yapmak istediğini örnek ile gösterebilirmisiniz

yapmak istediğini örnek ile gösterebilirmisiniz
her ürünü ayrı ayrı belirtilen tarihe göre gruplamak istiyorum bir tarihe göre değil ek de o dosyadakı 2 farklı urun var 2 farklı tarihi var dize resim atcam

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    159.2 KB · Gösterim: 9
  • 2.PNG
    2.PNG
    148.7 KB · Gösterim: 9
her ürünü ayrı ayrı belirtilen tarihe göre gruplamak istiyorum bir tarihe göre değil ek de o dosyadakı 2 farklı urun var 2 farklı tarihi var dize resim atcam
yani ilk tarih yazan sutundakı tarihlere göre ayrı ayrı gruplamak istiyorum

Merhabalar

Manuel olarak istenilen tarihleri Ctrl ok tuşu ile seçerek gruplandırma yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• satıs gruplandırma.xlsx
    36.6 KB · Gösterim: 1

Konuyu okuyanlar

Geri