• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Pivot Table Değerlerin Gözükmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

1903emre34

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
7
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Dosyada "YENİLE" seçenği bastığım pivot boş gelmektedir., yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• HAFTA.xls
    49.5 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Flight Date seçeneğinin altında sağ mouse tıkla ve Alan Listesini Göster seçeneğine tıkla. Buradan Pivot Tblonu yeniden oluştur. Boş olma sebebini zaten burada göreceksin. Kolay gelsin.
Bu pivotu bir dış kaynaktan mı yaptın yada data vardı datayı mı sildin? PivotTable de iyiyimdir ama 18-24 HAFTA bu sekmeden hiç bir şey anlamadım. Veri kaynağı nerde? Veri aralığı nerde? Filtreler doğrumu? Eğer dış kaynaktan acces veri tabanı vs.. yada bir data vardı o datadan pivot yapmış ve daha sonra datayı silmiş olabilir misiniz?

Başka yerden buldum, pivot şekli hoşuma geld, üzerine verileri ekleyince pivot çalışmadı Aşağıdaki gbi gelmesini istemiştim,

1727712955929.png

Flight Date seçeneğinin altında sağ mouse tıkla ve Alan Listesini Göster seçeneğine tıkla. Buradan Pivot Tblonu yeniden oluştur. Boş olma sebebini zaten burada göreceksin. Kolay gelsin.

Çözüm
Benzer konu 1 Haziran 2023 tarihinde " Pivot Table Boş Satır Sorunu " başlığı altında işlenmiş ve çözüme ulaşmış. Çözüme ulaştıran da Sayın Galapagos'muş. Bir bakın isterseniz.

-"temizle seçeneği" nedir ,anlamadım. Benim böyle bir tanımlamam yok.
  • Resimde de gördüğünüz gibi sizin dosyanızda yaptım örneği.
  • makro içeren dosyaları bilgisayarımda tutmuyorum, yanıttan sonra sildim.
  • veri tablosunun ( tablo 4) herhangi bir hücresi seçiliyken "sağ tık / Veri aralığına dönüştür" yaparak tablo özelliğini kaldırın. SADECE veri olan kısmı seçin ( sanırım 46 satır ve sütun A:Y idi ) ve YENİDEN tablo biçimine çevirin.
  • Oluşan bu yeni tablonun adını PT de "veri aralığını değiştir" adımından giderek yazın . ( şu anda Tablo4 yazıyor ) .böylece yapılan PT tablosunu yeniden oluşturmanıza gerek kalmayacak .

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri