• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Personel Yıllık İzin

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Doruk Paşa

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
24
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba

Ekli dosyada açıklamaya çalıştığım gibi yıllık kıdem yılını sayı olarak ve dosya içindeki izin sayfasından Personel izin takip izin sayfasına veri aktarma yaptırmak istiyorum

Yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• PERSONEL YILLIK İZİN.xlsm
    50.5 KB · Gösterim: 79
Deneyiniz, umarım işinizi görür.

Ekli dosyalar

• PERSONEL YILLIK İZİN_Cevap.xlsm
    48 KB · Gösterim: 40
Sayın Yasar PISKIN Merhaba

İlginize ve emeğinize teşekkür ederim.

Sizin düşüncenize göre sonuç doğru sadece sayının yanına yıl yazmayacak. Ancak ben yapmak istediğimi tam ifade edemediğim anlaşıldığı ortaya çıkmış oluyor.

Benim ne istediğimi tekrar anlatmaya çalışayım

Şöyle; 1. ci satırdaki personelin işe başlama tarihine M4 hücresine 1 yazılması halinde L4 hücresinde kişinin işe başladıktan sonraki yılda Yıllık İzin Hakediş Tarihini oluşturuyor M5 hücresine 2 yazılması halinde L5 hücresinde 2.ci yıl Yıllık İzin Hakediş tarihini oluşturması ve sonraki yıllar içinde aynı personel ve farklı personel için aynen devam etmesini sağlamak (Hakediş tarihleri eksik sayısı kadar gün artışı gösterecek) Ekli dosyada görülebilir

Sizin üzerinde çalışma yapacağınız Kod bence İZİN TAKİP LİSTESİ Sayfasında bulunan kod üzerinde değişiklikler yapmak çünkü oradaki Kod kişinin işe başlama tarihine göre kişinin L sütununda M sütununda yazacağınız sayıya göre "Yıllık İzin Hakediş Tarihi"ni oluşturuyor. siz mevcut koda ilaveten M4 hücresine 1, M5 hücresine 2, M6 hücresine 3 sayısının yazılmasını Kod içinde ilave yazılımını yapmanız halinde işimi göreceğini düşünüyorum.

Ekli dosyalar

52.2 KB · Gösterim: 32
İZİN TAKİP LİSTESİ sayfasının kod bölümüne yapıştırın.
GİRİŞ TARİHİ ve EKSİK GÜN değiştirerek denemeler yapınız.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın Patron Merhaba

Kod dosya içinde açıkladığım hataları verdi olması gereken tarih ve sayıları mavi ve sarı alanlarda manuel olarak yazdım

Ekli dosyalar

50.3 KB · Gösterim: 16
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

25.9 KB · Gösterim: 32
Çözüm
Sayın Patron Merhaba

İzin takip listesi m sütunu manuel çalışacak gibi görülüyor. yapacak bir şey yok

Sizden ricam Ekli dosyada da görüldüğü gibi izinler sayfasındaki P sütunundan aynı isim , t.c. ve sicil no' sahip kişilerin izin gün sayılarını izin takip listesinde görüldüğü gibi K sütununa indis formülü ile taşıyabilirmiyiz.

Ekli dosyalar

90.7 KB · Gösterim: 72
İzin takip listesi m sütunu manuel çalışacak gibi görülüyor. yapacak bir şey yok
Aslında dosyada ne yapılmak istendiğini pek anlayamadım.
Yani hakediş tarihi ve yıllık izin kıdemi veri girilen tarihe göre hesaplanmayacak mı?
M sütunu neden elle girilmesi gerekiyor anlayamadım doğrusu.

Sizden ricam Ekli dosyada da görüldüğü gibi izinler sayfasındaki P sütunundan aynı isim , t.c. ve sicil no' sahip kişilerin izin gün sayılarını izin takip listesinde görüldüğü gibi K sütununa indis formülü ile taşıyabilirmiyiz.
Bunun için yeni konu açınız.

Bu konu çözüldü ise işaretleyiniz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri