• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Personel durumu ayırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
71
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Elimizde 3 sayfalı excel var: Yardımlarınızı rica ediyorum.

PersA1 = ÇALIŞAN PERSONEL
PersA4 = GENEL LİSTE (ANA LİSTE)
PersA5 = ÇALIŞMAYAN PERSONEL

Genel listede kaydı bulunan personeller "PersA4" sayfasında "AC" stunundaki duruma göre ayıklama yapılacak ve çalışma durumuna göre "PersA1" veya "PersA5" sayfasına aktaracak.

Dikkat edilmesi gereken ise "PersA4" ve "PersA5" sayfasında "V" stunu çalışmayan personelin ayrılma tarihi bu stun "PersA1" sayfasında yok.

Ekli dosyalar

• PERSONEL AYIKLA.xlsx
    25.7 KB · Gösterim: 21
Çözüm
ayrılan Personel = "B" stun için örnek kodlar:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ctrl+shift+enter

Çalışan personel = "B" stun için örnek kodlar:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ctrl+shift+enter

sizin formülde ayrıldı/çalışan ac sutunu yazıyor ad olarak değiştirdir (dizi formül olduğu için ctrl+shift+enter yapınız
denermisiniz
merhablar
power qoery ile oluştura bilirsiniz sanırım
  • biçimlendirmeleri ilk seferde düzenlemek gerekiyor
  • aktif ve ayrıldı sayfaları için ekrandaki işlemi yapmak gerek (her defasında yapılmıyor ilk düzenlemede)
  • sonrasında ana sayfaya veri girilince sağ tıklayıp yenile demeniz yeterli verileri aktaracaktır
  • veriler ana sayfada kalır ayrıştırmaları diğer sayfaya aktarır

power.gif

Hocam emeğine sağlık bu yol tamamda ben işi tam anlatmadım. kusuruma bakmayın.
Aslında from üzerinden çalışıyor. form da aktif personel çağırınca aktifler sayfası. Ayrılanlar tıklayınca ayrılanlar sayfasının formu açılacak yani asıl işlem form olayında. Çalışma excel üzerinden olmayacak yani o sadece kalıbı. İsterseniz programı atayım bir bakın bende benzer yol var ama buna tutmadı. daha önce görev programında buna benzer bir formül vardı olmadı bunda o yüzden ben işin sadece bu kısmını örnek vermiştim yani bona kod usulü gerekli. Direk süzme değil yani.
Umarım anlatabildim :)

Yani alttaki örnek benzeri ama bir yeri eksik.
stun "AB" durumu

=EĞERHATA(İNDİS(PersA4!$B$1:$B$10782;KÜÇÜK(EĞER(PersA4!$AB$1:$AB$10782="AYRILDI";SATIR(PersA4!$D$1:$D$10782));SATIRSAY($1:1)));"")

=EĞERHATA(İNDİS(PersA4!$B$1:$B$10782;KÜÇÜK(EĞER(PersA4!$AB$1:$AB$10782="AKTİF";SATIR(PersA4!$D$1:$D$10782));SATIRSAY($1:1)));"")

Kod:
ctrl+shift+enter

Kod:
ctrl+shift+enter

sizin formülde ayrıldı/çalışan ac sutunu yazıyor ad olarak değiştirdir (dizi formül olduğu için ctrl+shift+enter yapınız
denermisiniz

Çözüm
Hocam emeğine sağlık teşekkürler. haklısınız. 1 harf nelere kadirmiş. :)
Yüreğine sağlık çok teşekkürler. Konu kilit

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri