• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü PDF'den Makro İle Excelle Bilgi Alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar ekli PDF dosyasındaki bilgileri örnekteki gibi makro ile excelle aktarmak istiyorum.
Formda bazı çalışmalar var ama maalesef uyarlayamadım.
Yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• izinler.zip
    572 KB · Gösterim: 25
çalışma isteğinizi karşılar diye düşünüyorum. Alternatif olarak bu linki de inceleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim himmgarip makro bilgim sıfır olduğu için uyarlayamıyorum maalesef

Teşekkür ederim himmgarip makro bilgim sıfır olduğu için uyarlayamıyorum maalesef

Makro bilgisine gerek yok.

Ekteki zip dosyasını masaütüne çıkartın. PDF ve EXCEL klasörleri masaüstünde olsun. Pdf dosyalarınızı PDF klasörüne atın.

Aşağıdaki alandaki KULLANICIADI yazan yeri kendi kullanıcı adınızla değiştirin. Daha sonra Çevirmeyi Başlat a tıklayın bu kadar.
1665163232736.png

Ekli dosyalar

• PDF.zip
    38.9 KB · Gösterim: 24
Ekteki çalışmayı inceleyip dönüş yapar mısınız...

Ekli dosyalar

• İzinler.zip
    608.7 KB · Gösterim: 23
Çözüm
Sn. himmgarip ve Sn. mozuer her iki çalışma da karakterlerden oluşan bir excel sayfası oluşturuyor. Excel tablosu gelmiyor. Pdf'nin txt editöründe açılmış hali gibi. Problem nerede olabilir?

Office versiyonundan yapabilir. 2016 da denedim problem yok. Mantık olarak veriyi Word e alıyor. Oradan Excel e taşıyor.

Merhaba arkadaşlar uygulayıp dönüş yapacağım

Sayın himmgarip ve mozuer her ikisi de birleştirilmiş hücrelerden kaynaklanan ufak tefek aksaklıklar ile çeviri işlemini yaptı. Teşekkür ederim elinize sağlık

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri