• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru pdf birleştirme loop

rastbin

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Aşağıdaki kod ile 2 pdf dosyasını birleştirebiliyoorum.

Part2Document.Open ("C:\Users\Desktop\2.pdf") olan alan hep sabit kalacak yani aynı pdf olacak. Part1Document.Open ("C:\Users\Desktop\1.pdf") alan ise değişken olacak. bir klasörün içinde 100 adet tek sayfa pdf var. 2.pdf ise hep sabit birbirleriyle birleşip masa üstüne kayıt edecek. umarım anlatabilmişimdir. loop döngüsü ile nasıl yapabilirim destek olabilir misiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba,
Klasör içinde döngü kurarak değişken dosyanızı atayabilirsiniz.

For Each dosya In CreateObject("scripting.filesystemobject").GetFolder(kaynakklasor).Files
' kodlarınız
next

geri dönüşünüz için teşekkür ederim. tam olarak hangi alana ne şekilde eklenecek bilemedim.

Elinize sağlık, uğraşmıssınız teşekkür ederim. ne yaptığını söyleleyim.

rastbin klasörünün içinde 5 adet pdf var. birini alıyor 2.pdf dosyasını 4 kere onun altına ekliyor ve masaüstüne 5.pdf olarak çıkarıyor. aslında çıkarma durumuda 5.pdf değilde döngü kadar çıktı vermesi lazım. klasörden 1 tane alacak 2.pdf'i alacak masa üstüne kaydedecekk.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba @rastbin
Sorunuz çözüme ulaştı mı?

ali hocam, teşekkür ederim ilginiz için. klasörün içinde üç tane dosya var. birine ekliyor fakat diğerlerine eklemiyor.

Deneme yapamadığım için kodlar üzerinden gitmeye çalışıyorum.

AcroApp.Exit
Next
bu iki satırı yer değiştirip deneyin.

Deneme yapamadığım için kodlar üzerinden gitmeye çalışıyorum.

AcroApp.Exit
Next
bu iki satırı yer değiştirip deneyin.

denedim ne yazıkki yine olmadı.

klasörde 3 dosya var. ilk ikisinde "Cannot insert pages" uyarısı verip yapmıyor. üçüncüsünde done diyerek yapıyor. uğraştırıyorum sizleride kusura bakmayın.

Konuyu okuyanlar

Geri