Soru PC Döküman ve Yazılım Arşivi

• Konuyu Başlatan emre44
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Gösterim : 2K

emre44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Herkese merhabalar. Arşivimde yüzlerce yazılım, script, belge, resim gibi unsurlar bulunuyor. Bunları tasnif edebileceğim, açıklamalar yazabileceğim ve istediğim an istediğim dökümanı dizin olarak bulabileceğim bir excel programı yada normal program uygulama var mıdır. Kim bana bu konuda yardımcı olabilir acaba. ? şimdiden teşekkürler

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,172
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Hazır bir çalışma bulacağınızı zannetmiyorum.
aşağıdaki gibi bir veri tabanı düzenleyin gerisi kolay
TÜRADIKONUAÇIKLAMA
yazılımexcel macrofilitreiki tarih arasını filitreleme

hakki83

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
216
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Eskiden masaüstü ikonlarını gruplayan, bunlara isim, not yazmamızı sağlayan programlar vardı. Belki faydası olabilir.

emre44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Hazır bir çalışma bulacağınızı zannetmiyorum.
aşağıdaki gibi bir veri tabanı düzenleyin gerisi kolay
TÜRADIKONUAÇIKLAMA
yazılımexcel macrofilitreiki tarih arasını filitreleme
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. ancak istediğim böyle birşey değil. Klasik excel tablosu ile işimi çözecek olsam foruma konu açmaya bile değmez . PC de herşeyin yeri zamanla değişebiliyor veya güncellenebiliyor. Ben bu dinamiklerin de hesaba katıldığı bir yazılım veya sistem istiyorum .

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,172
Excel Versiyonu
Office 2007 TR

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,428
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhabalar Excel ile belki aşağıdaki linkteki konunun faydası olabilir. Diskteki tüm dosya türlerini excelde butona atayarak listeletebilirsiniz. Araması mükerreri falan bulunması kolay olabilir...

Yok istediğiniz bu tarz bişey değilse de Alternatif Windows Dosya Yöneticileri Programlarını araştırın derim. Örneğin bazıları;

*** Total Commander

Directory Opus

Q-Dir

emre44

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Ali bey. Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Arşiv için excele veri tabanı girmek hem zahmetli hem de zamanla tutarsızlıklar olur. Çünkü gün geliyor bir klasöre başka bir veri döküman atıp çıkarabiliyoruz. Yani arşiv aslında sürekli güncellenebiliyor. Bu nedenle elle veri tabanı oluşturmak yerine arşiv dizinini okutarak oluşturulabilen bir sistem kurulabilirse bu işlemler otomatik gerçekleşecektir. Yada 1 kereye mahsus dosyaları giriş yaparak oluşturulan sisteme tanıtıp güncellenebileceği bir kodlama oluşturulursa da iş görecektir. Ben profesyonel bir excel kullanıcısı değilim. ancak excelde öğrenci giriş otomasyonu ürün kayıt sistemi gibi gelişmiş sistemler kurulabildiğini biliyorum görüyorum. Bunu da bunlara benzetebiliriz. Dosya yolu ve ilgili açıklamaları girerek kayıt ettiğimizde sanırım iş görecek bir sistem kurulabilir. Bence bu istediğim şey her kullanıcı için son derece gerekli ve ihtiyaç arz eden birşey. Umarım yapılabilir birşeydir veya hali hazırda vardır. Saygılarımla

Konuyu okuyanlar