• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arşiv Pazar Yerleri Komisyon Hesaplama

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Kendimce bir komisyon hesaplama tablosu yaptım ancak koşula bağlı olarak verileri getirmede yardımınıza ihtiyacım olacak.

Göndermiş olduğum dosyada Hesaplama sayfasında Platform Kargo Bedeli olan C7 hücresine, H6 da hücresinde bulunan seçilen platforma göre ve C3 hücresinde yazmış olduğum tutara göre kargo baremleri sayfamda fiyat aralıklarına göre F sütununda bulunan belirtmiş olduğum kargo fiyatlarımın gelmesini istiyorum.

Örnek verecek olursam ; C3 hücresinde 99,99 TL yazıyor ve Pazaryeri platformunda Trendyol seçili. Bu durumda kargo ücretinin 15,50 TL gelmesi gerekiyor.

Konu ile desteklerinizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• Pazaryeri Komisyon Hesaplama.xlsx
    20.1 KB · Gösterim: 83
Merhabalar Sn. ERKAN YILMAZ öncelikle hoşgeldiniz. İlgili sorununuz için aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. Dizi formülüdür. Formülden çıkmadan önce Ctrl + Shift +Enter yapınız.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alternatif olarak aşağıdaki formülü de kullanabilirsiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba,

Hoşbulduk, Bu kadar çabuk cevap alabileceğimi sanmıyordum. Çok teşekkür ederim. Ellerinize, emeğinize, gönlünüze sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri