• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Pazar Gün sayısı belirleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Doruk Paşa

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
24
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba

Ekli dosya içinde de açıklama ve örnek ile açıklamaya çalıştığım gibi çalışılan tarihe kadar olan gün sayısına göre pazar günü sayılarını bulmak için yardımınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• GÜN VE TATİL (PAZAR) HESABI.xlsx
    10.5 KB · Gösterim: 9
Eksik veri ile hesaplama hatalı olur.. ocak ayında 19 gün çalışılmış başlangıç tarihi ve bitiş tarihi nedir 01.01.2024 19.01.2024 mü 05.01.2024 23.01.2024 mü?

Umarım istediğiniz gibi olmuştur. Deneyiniz.

Ekli dosyalar

12.6 KB · Gösterim: 4
Sayın Kralım , Sayın SNNAY

Konuyu ifade etmek biraz karışık oldu sanırım, öncelikle Her ayın 30 gün olduğu düşünüldüğünde ve her ayın Başlangıç gününe (birinci gün) göre 4 veya 5 hafta pazar olduğu üzerinden giderek Başlangıç gününe göre kaç gün çalışıldı ise (1-19 dahil) aradaki pazar günü sayılarını adet olarak bulmamız lazım

Sayın kralım

Tarih olarak bulduklarınız doğru ancak benim istediğim bulunan bulunan tarihlerin sayısal olarak tutarını tek sütunda görmek

Makro ile bulmak daha akıllıca ise Makro yazılımı ile de yapabiliriz.

Arşivimdeki dosyadan, dosyanıza göre uyarladım.

Ekli dosyalar

12.1 KB · Gösterim: 6
Sayın Mirağa ve gy121 Günaydın

Her ikinize de Teşekkür ederim. sorumun cevabını aldım.

Kolay gelsin

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri