• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru outlook da personel folder PST dosyası hakkında

onderer

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Selamlar,

İş yerinde aynı mail grubunda arkadaşlarımız var. mail sayısı fazla olunca "Personel Folder " dosyası oluşturup oraya atmaktayız.
Ancak bu dosya, mailler de dolmaktadır.
Soru: Personel folderı oluştururken ortak klasörü seçip dosya ismi verdim. sonra ben o folderdan çıkış yaptım. Ancak arkadaşımın outlook'undan
açmaya çalıştığım zaman hata almaktayım. ortak klasörde neden açamıyorum acaba ?
deneyimli arkadaşlardan destek rica ederim. teşekkürler
iyi çalışmalar

Paylaşıma açılan klasör(ler)ün ağdaki diğer bilgisayarların kullanabilmesi için o klasörün sadece paylaşıma açılması yetmez. O klasörün ayrıca yetkilendirilmesi gerekir. 2 türlü yetki vardır. Ya sınırlı yetki, yada tam yetki. Anladığım kadarıyla siz yetki sorunu yaşıyorsunuz. Outlook'tan çok anlamam ama paylaşıma açtığınız o klasöre tam yetki vermelisiniz diye düşünüyorum.
Aynı çalışma grubunda olmalı. Birisi WORGROUP ise diğeri de WORKGROUP olmalı.
Kolay gelsin.

Selam,

Ortak klasörde oluşturduğunuz "Personel Folder" dosyasına arkadaşınızın erişememesinin birkaç nedeni olabilir:
  1. Erişim İzinleri: Ortak klasör üzerinde yeterli izinlere sahip olmayabilirsiniz. Klasörün paylaşım ayarlarını kontrol edin ve tüm kullanıcıların erişim izni olup olmadığını doğrulayın.
  2. Outlook Profil Sorunları: Arkadaşınızın Outlook profilinde sorunlar olabilir. Outlook'u yeniden başlatmayı deneyin veya profilini kontrol edin.
  3. Dosya Yolu: Dosyanın yolu yanlış olabilir veya dosya kaydedilirken başka bir yerde kaydedilmiş olabilir. Klasörün tam yolunu kontrol edin.
  4. Dosya Türü: Eğer dosya belirli bir formatta kaydedildiyse (örneğin, .pst), arkadaşınızın bu dosyayı açabilmesi için uygun yazılıma sahip olduğundan emin olun.
  5. Yedekleme veya Senkronizasyon Sorunları: Eğer klasör bulut tabanlı bir depolama alanında (örneğin OneDrive veya SharePoint) ise, dosyanın güncel senkronize edildiğinden emin olun.
Bu noktaları kontrol ederek sorunun kaynağını bulabilirsin.

Çözüm Önerilerim:

• İzinleri Kontrol Et: Ortak klasörün paylaşım ayarlarını gözden geçir ve herkesin erişim iznine sahip olduğundan emin ol.
  • Outlook’u Yeniden Başlat: Arkadaşınızın Outlook’unu kapatıp açmasını sağla, bazen bu basit adım sorunları çözebilir.
  • Doğru Dosya Yolunu Bul: Dosyanın kaydedildiği yeri kontrol et ve arkadaşına doğru yolu paylaş.
  • Yedekleme ve Senkronizasyon: Klasörün bulut tabanlı bir hizmette olup olmadığını kontrol et ve dosyanın güncel olduğundan emin ol.
  • Farklı Bir Cihazda Deneyin: Eğer mümkünse, dosyayı başka bir cihazdan açmayı deneyin.

Kontrol etmeden net bir şey söylemek zor.
Hayırlı akşamlar.

Geri