• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Otomatik yinelenenleri kaldır & Birleştir

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spareparts

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba @Balta bizim için yazmış olduğun kodlar için çok teşekkür ederiz, Sayenizde #excelcozum ve emeğinizle yapmış olduğunuz bu formül gerçekten çok güzeldi. Çok Teşekkür ederiz.

Şimdi excel dosyasında belirttiğimiz bir kaç küçük püf nokta var rica etsem onu da koda eklermisin ?
-K Sütunundaki roma rakamlarının sayıya dönüştürülmesi
-N ve O Sütunundaki tarih alanında sadece yıl eklenmesi 09.2010 değil de sadece 2010
-J Sütunundaki Motor alanının tüm sütun içinde kopyalanıp W Sütununa yinelenenlerinin kaldırılıp eklenmesi
-M Sütunundaki Motor alanının tüm sütun içinde kopyalanıp X Sütununa yinelenenlerinin kaldırılıp eklenmesi
-G H N O Hücresinin sütun aralarında noktalı virgül eklenerek ";" birleştirilip Y Sütununa yinelenenlerinin kaldırılıp eklenmesi
**AYRIŞTIR tıklandığında bunların hepsini otomatik yapsın,
Düzenlenmiş haldeki dosyayı ekte yollamaktayım.
Cevabınız için sabırsızlanıyorum,
Saygılarımla
iyi çalışmalar @spareparts

Ekli dosyalar

• Araba001.xlsm
    35.4 KB · Gösterim: 6
Hocam ek olarak Z Sütununa da
MarkaModelKasaMotorROMA RAKAMLI
Olanlar
Araç PaketletiMotor KoduBaşlangıç
Yılı
Bitiş
Yılı
KWHP
(Beygir
Gücü)
Silindir
kapasitesi
-G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R
Bu sütunların da Z Sütununda birleştirilmesi aralarında ";" olmasın sadece normal bir boşluk olması yeterli

Teşekkürler hocam..

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• Araba001.xlsm
    36.1 KB · Gösterim: 3
Çok fazla oluyorsun demenizden korkuyorum sayın @Balta ama son bir şey rica edebilir miyim ? :) vallahi son..
- O Sütunun da boş hücre kalıyor ise Model Sonrası yazılabilir mi?
-G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R
Bu sütunların da Z Sütununda birleştirilmesi aralarında ";" olmasın sadece normal bir boşluk olması yeterli
-Arkadaşım yanlışlıkla ";" noktalı virgül olmasın yazmış Noktalı virgül ekleebilir mi?

Teşekkür ederim

#4 nolu mesajdaki dosyayı güncelledim.
Tekrar indirin.

Günaydın Hocam @Patron
  • I Sütunu komple silmek istiyoruz olmuyor hocam..
  • Model ve Roma Rakamlı olanların birleştirilip tek sütun olarak görünmesi mümkün mü, Misal: Model Sütununda Pajero 1
  • Y sütununda da Motor Eklemeyi Unutmuşuz Hocam,
Y Sütununun örnek sıralaması : (Marka;Model;RomaRakamlıOlanlar;Motor;BaşlangıçYıl;BitişYıl)
Eğer roma rakam modele eklenebilirse Örnek Sıralama2: (Marka;Model;Motor;BaşlangıçYıl;BitişYıl)

Teşekkürler,
İyi Çalışmalar...

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• Araba002.xlsm
    38.6 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Geri