• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Otomatik Satır Kaydırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hakki83

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
222
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Hocalarımız,

Sürekli açıp veri girdiğim bu dosyamda,

aşağı satırlara kayabilmek için farenin tekerleğiyle ya da alt ok ile aşağı inmek durumunda kalıyorum.

Örnek veriyorum, yukarıda hep üç satır görünsün,

ben veri yazıp entere basınca, otomatik bir satır kaysın ve yine yukarıda veri girilmiş olan üç satır kalsın.

Makro kodu ile böyle bir kod yapabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• örnek test.xlsm
    9.9 KB · Gösterim: 1
Deneyiniz
Kod veri girdiğiniz çalışma sayfasından başka bir sayfaya geçip geri döndüğünüzde A sütununda son dolu satıra imleç koyar.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-SONSATIR.xlsm
    18.4 KB · Gösterim: 4
Deneyiniz
Kod veri girdiğiniz çalışma sayfasından başka bir sayfaya geçip geri döndüğünüzde A sütununda son dolu satıra imleç koyar.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Snnay hocam önce emeklerinize sağlık. Çok güzel olmuş ama böyle değildi maalesef

Hemen tekrar izah etmeye çalışayım.

Örnek dosyada en alt satır 10'uncu satır olarak görünüyor.

10'uncu satıra veri girdiğimde, otomatik bir satır yukarı çıkacak sayfa.
Yani son dolu satır, hep aynı seviyede durmuş olacak.

Dolayısıyla alt oku ve farenin tekerleğini (bu dosya için) hiç kullanmaya gerek kalmayacak.

Deneyiniz
Kod veri girilen sayfada son dolu 3 satırı gösterir.
Kod:

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-SONSATIR.xlsm
    18.7 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri