Soru Otomatik kod verme ve bir koşula göre verileri başka sayfaya kaydetme

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

Ek'te göndermiş olduğum dosyada ve ekran görüntüsü göndermiş olduğum Ödenmez Giriş Ekranı userformunda Ekstra Satış bilgileri sekmesini seçtiğim zaman excel ayarlar sayfasında ki E2 hücresinde bulunan kod sistemini referans alarak ve kayıt sırasına göre Ekstra Satış kayıt numarası vermesini istiyorum. Diğer Ödenmez bilgileri sekmesinde olduğu gibi.

Personel seçimini ve personel bilgilerini kendim userform'a getirmeyi başarabildim.

Ayrıca Ekstra satış bilgileri sekmesini seçtiğim zaman personel seçtiğim zaman personel bilgileri varsa yada adisyon numarası yazdığım zaman nasıl bir koşul olacak bilmiyorum bunlar varsa EĞER userformda ki bilgileri "satışdata" excel sayfasına kayıt etmesini istiyorum.

Konuyla ilgili desteklerinizi rica ederim.

Güncel dosya ek'tedir.

Şimdiden teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• Ekstra Satış ve Ödenmez Maliyetleri - Güncel 18.08.2022.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 4
  • 22222.PNG
    22222.PNG
    91.4 KB · Gösterim: 13
  • 11111.PNG
    11111.PNG
    80.7 KB · Gösterim: 13

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Sıra numarasını hallettim. Adisyon Numarası textbox içerisine bilgi girmeye başladığın anda sıra numarası verir.

Ekli dosyalar

• Ekstra Satış ve Ödenmez Maliyetleri - Güncel 18.08.2022.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 3

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Sayın Yusuf43 ,

Öncelikle teşekkür ederim.

Dosya çok geç açılmaya başladı ve önceki gelen kodlar gibi istiyorum. Textbox'a veri girildiğinde değil. Atılan kayıt sırasına göre ki şu anda hata veriyor zaten.

Örnek göndermiş olduğum ekran görüntüsünde ki gibi ve diğerlerin çalışma sisteminde

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Teşekkürler. İnceledim şimdi her formu kapatıp açtığım zaman kendiliğinden sayı arttırıyor. Excel sayfasına kayıt attığımızda diğer ayarlar sayfasında ki mantıkla vermesi gerekiyor.

Yusuf43

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
322
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Programı kayıt yapmadan kapatırsanız artış yapmayacak şekilde düzenledim. Sizin istediğiniz formatta yapmak için kodları inceledim ancak düzenleyemedim yanlış sonuç verdiği için bu yola başvurdum.

Ekli dosyalar

• Ekstra Satış ve Ödenmez Maliyetleri - Güncel 18.08.2022 (1).xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 2

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Teşekkürler ilgilendiğin için .

Evet karışık kodlar var bende uğraştım ama yapamadım açıkcası bu yüzden yardım rica ettim.

Saygı değer üstatlarımız elbette çözüme kavuşturacaktır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

Ek'te göndermiş olduğum dosyada ve ekran görüntüsü göndermiş olduğum Ödenmez Giriş Ekranı userformunda Ekstra Satış bilgileri sekmesini seçtiğim zaman excel ayarlar sayfasında ki E2 hücresinde bulunan kod sistemini referans alarak ve kayıt sırasına göre Ekstra Satış kayıt numarası vermesini istiyorum. Diğer Ödenmez bilgileri sekmesinde olduğu gibi.

Personel seçimini ve personel bilgilerini kendim userform'a getirmeyi başarabildim.

Ayrıca Ekstra satış bilgileri sekmesini seçtiğim zaman personel seçtiğim zaman personel bilgileri varsa yada adisyon numarası yazdığım zaman nasıl bir koşul olacak bilmiyorum bunlar varsa EĞER userformda ki bilgileri "satışdata" excel sayfasına kayıt etmesini istiyorum.

Konuyla ilgili desteklerinizi rica ederim.

Güncel dosya ek'tedir.

Şimdiden teşekkür ederim..

Konuyu okuyanlar