• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Ortak verileri sayma ve sıralama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mumbas

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
5
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Selam,
Ekli dosyada A hücresinde hisse senetlerini alan aracı kurumlar mevcut. B hücresinde ise bu aracı kurumların aldıkları hisseler var.
C hücresindeki sarı renkli belirttiğim yerler ise yapılmasını rica ettiğim isteğimdir. C hücresindeki sarı renkli yerleri ne istediğimi belirtmek için manuel olarak yaptım.
İsteğim şu;
1 - B hücresinde bulunan her hissenin yanına (örnek olarak sarı renkle gösterdiğim gibi) A hücresindeki hangi aracı kurumların aldığını yazdırmak istiyorum.
2 - C hücresindeki sarı renkli olan hücrelerde aracı kurumların en çok tercih ettikleri hisseleri büyükten küçüğe doğru D hücresinde sıralatmak istiyorum.
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• excel soru.PNG
    excel soru.PNG
    31.4 KB · Gösterim: 5
Merhaba hangi ofis versiyonunu kullaıyorsunuz bir de örnek excel dosyası paylaşırsanız sorununuza yardımcı olmaya çalışanlara deneme imkanı verirsiniz.

Soruma ait örnek dosya

Ekli dosyalar

• excel soru hisseler toplu.xlsx
    21.4 KB · Gösterim: 2
C1 Hücresine aşağıdaki formülü yapıştırıp deneyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

D1 hücresine de aşağıdaki formülü yazarsanız hangi hisse kaç aracı kurum tarafından tercih edilmiş sayı olarak görürsünüz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Cevabınız için teşekkür ederim. Formülleri dediğiniz hücrelere yapıştırınca görseldeki hataları veriyor.

Ekli dosyalar

• cevap.PNG
    cevap.PNG
    50.3 KB · Gösterim: 2
Taşma hatası almamanız için C sütununundaki verileri temizlemeniz gerekiyor. Formüllerin yazıldığı dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• excel soru hisseler toplu (1).xlsx
    26.9 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Taşma hatası almamanız için C sütununundaki verileri temizlemeniz gerekiyor. Formüllerin yazıldığı dosyanız ektedir.
Gecenin bir vakti olmuş. Anında cevap veriyorsunuz. Harikasınız. Problemim çözüldü. Teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri