Çözüldü Online Excel

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bhdbtr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Bir excel i nasıl online yapabiliriz?
yani içeriğinde yaptığımız güncelleme ile dosyaya sahip kullanıcılar güncel olarak yeni girilen verileri görebilecek?e

Çözüm
[COLOR=%s]1. OneDrive veya Google Drive kullanın:[/COLOR]

Dosyayı OneDrive veya Google Drive'a yükleyin.

Dosyayı bilgisayarınıza senkronize edin.

Dosyada yapılan herhangi bir değişiklik otomatik olarak bilgisayarınıza senkronize edilir.

[COLOR=%s]2. Excel Online veya Google E-Tablolar kullanın:[/COLOR]

Dosyayı Excel Online veya Google E-Tablolar'da açın.

"Dosya" menüsünden "Farklı Kaydet" seçeneğini kullanarak dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Dosyayı her açtığınızda, en son değişiklikleri indirmek için "Veri" menüsünden "Yenile" seçeneğini kullanın.

[COLOR=%s]3. Otomatik Yenileme özelliğini kullanın:[/COLOR]

Excel veya Google E-Tablolar'da, "Veri" menüsünden "Bağlantılar" seçeneğini seçin.

"Bağlantıları Yenile" seçeneğini seçin.

"Otomatik Yenileme"...

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,919
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Bir excel i nasıl online yapabiliriz?
yani içeriğinde yaptığımız güncelleme ile dosyaya sahip kullanıcılar güncel olarak yeni girilen verileri görebilecek?e
Google driver e yükleyip linkini kullanabilirsiniz zannediyorum.

arzuhalci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
1. Microsoft Excel Online:

Bu, ücretsiz bir web uygulamasıdır ve Microsoft hesabınızla oturum açarak kullanabilirsiniz.

Excel Online'da, var olan bir Excel dosyasını OneDrive'a yükleyebilir veya yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.

Dosyada yaptığınız değişiklikler otomatik olarak kaydedilir ve dosyaya sahip diğer kullanıcılar tarafından anında görülür.

Excel Online'ın bazı temel işlevleri vardır, ancak masaüstü Excel uygulamasının tüm özelliklerine sahip değildir.

2. Google E-Tablolar:

Bu, ücretsiz bir web uygulamasıdır ve Google hesabınızla oturum açarak kullanabilirsiniz.

Google E-Tablolar'da, var olan bir Excel dosyasını Google Drive'a yükleyebilir veya yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.

Dosyada yaptığınız değişiklikler otomatik olarak kaydedilir ve dosyaya sahip diğer kullanıcılar tarafından anında görülür.

Google E-Tablolar, Excel Online'dan daha fazla işlevselliğe sahiptir ve masaüstü Excel uygulamasına daha yakın bir deneyim sunar.

3. Zoho Sheet:

Bu, ücretsiz bir web uygulamasıdır ve Zoho hesabınızla oturum açarak kullanabilirsiniz.

Zoho Sheet'te, var olan bir Excel dosyasını Zoho Drive'a yükleyebilir veya yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.

Zoho Sheet, Excel Online ve Google E-Tablolar'dan daha fazla işlevselliğe sahiptir ve masaüstü Excel uygulamasına daha yakın bir deneyim sunar.

4. Dropbox Paper:

Bu, ücretli bir web uygulamasıdır ve Dropbox hesabınızla oturum açarak kullanabilirsiniz.

Dropbox Paper'da, var olan bir Excel dosyasını Dropbox'a yükleyebilir veya yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.

Dropbox Paper, diğer seçeneklere kıyasla daha az işlevselliğe sahiptir, ancak daha fazla iş birliği özelliğine sahiptir.

Hangi seçeneği seçeceğiniz, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlıdır.

Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur!

bhdbtr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
arzuhalci Refaz bilgileriniz için teşekkür ederim. Şu şekilde bir şey lazım.
Örneğin ben buraya bir dosya yükledim excel. Siz bunu indirdiniz. Dosyayı daha sonra usb ye aldınız veya masaüstünde duruyor fark etmez. Dosyadaki güncellemeleri sürekli alacak, yani bir yere girip sürekli indirip kullanmayacak.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,919
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
arzuhalci Refaz bilgileriniz için teşekkür ederim. Şu şekilde bir şey lazım.
Örneğin ben buraya bir dosya yükledim excel. Siz bunu indirdiniz. Dosyayı daha sonra usb ye aldınız veya masaüstünde duruyor fark etmez. Dosyadaki güncellemeleri sürekli alacak, yani bir yere girip sürekli indirip kullanmayacak.
Rica ederiz,benim o kadar bilgim yok ama arzuhalci üstadın dediklerini uygulayabilirsiniz 2. Kısımdakini.
Yada dediğim gibi excel bir dropboxta yada googledriver gibi bir yerde tutulur.
Her kullanıcı orta oturum açıp işlemler yapabilir.

arzuhalci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
1. OneDrive veya Google Drive kullanın:

Dosyada yapılan herhangi bir değişiklik otomatik olarak bilgisayarınıza senkronize edilir.

2. Excel Online veya Google E-Tablolar kullanın:

"Dosya" menüsünden "Farklı Kaydet" seçeneğini kullanarak dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Dosyayı her açtığınızda, en son değişiklikleri indirmek için "Veri" menüsünden "Yenile" seçeneğini kullanın.

3. Otomatik Yenileme özelliğini kullanın:

Excel veya Google E-Tablolar'da, "Veri" menüsünden "Bağlantılar" seçeneğini seçin.

"Otomatik Yenileme" seçeneğini seçin ve ne sıklıkla yenilemek istediğinizi seçin.

4. Üçüncü taraf bir uygulama kullanın:

Dosyayı senkronize etmek ve güncellemeleri otomatik olarak indirmek için Dropbox veya Syncthing gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanın

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,919
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

"Otomatik Yenileme" seçeneğini seçin ve ne sıklıkla yenilemek istediğinizi seçin.

[COLOR=%s]4. Üçüncü taraf bir uygulama kullanın:[/COLOR]

Dosyayı senkronize etmek ve güncellemeleri otomatik olarak indirmek için Dropbox veya Syncthing gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanın
Hocam ben Dropbox kullanıyorum.Hem Pc hem telefon için yüklü.
Mesela Pc de normal excel ile işlem yaptım dropboxa atıyorum anında Telefondada görüküyor yada tam tersi.Kısaca böyle olabilir dediğiniz gibi.

Çözüm

bhdbtr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan

[COLOR=%s]4. Üçüncü taraf bir uygulama kullanın:[/COLOR]

Tamamdır deneyeceğim teşekkür ederim.

bhdbtr

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hocam ben Dropbox kullanıyorum.Hem Pc hem telefon için yüklü.
Mesela Pc de normal excel ile işlem yaptım dropboxa atıyorum anında Telefondada görüküyor yada tam tersi.Kısaca böyle olabilir dediğiniz gibi.
Tamamdır tam olarak bu sanırım. Çok teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar