• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Onay kutularını veriye dönüştürüp kaydetme ve veriye göre onay kutularını işaretleme makrosu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

numanegt05

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
4
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar...
Bir makroyla bilgileri doğrudan farklı bir sekmedeki ilgili yerlere "sayı olarak" yazdırmak istiyorum. Ayrıca
Ayrıca farklı bir makroyla da ilgili verilerdeki rakamlara göre ilgili onay kutularını işaretletmek istiyorum.
Örnek dosya ekte. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba sayın @numanegt05
Örnek dosyaniz görünmüyor. Tekrardan kontrol edebilir misiniz.
Teşekkürler

Pardon. aslında eklemiştim ama...

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    55.3 KB · Gösterim: 3
Sayı için kayıt kodunuzu şu şekilde düzeltir misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Onay Kutularınızda onaykutusutıklat 28 makrosu var ama bendeki dosyada olmadığı için hata veriyor.
o makronun ne işe yaradığını söyler misiniz? Kutu ları hücre bağlantısı ile çözmeye çalışacağım ama makro engelliyor gibi.

O makronun ne işe yaradığını ben de bilmiyorum. Yanlışlıkla olmuştur herhalde. Benim için önemli olan yazdığım sorunların çözümü.

Onay Kutularınızda onaykutusutıklat 28 makrosu var ama bendeki dosyada olmadığı için hata veriyor.
o makronun ne işe yaradığını söyler misiniz? Kutu ları hücre bağlantısı ile çözmeye çalışacağım ama makro engelliyor gibi.
Siz yeniden de yapabilirsiniz. Önemli değil. Onay kutusu yerine Activex Denetimi daha uygunsa o da kullanılabilir. Hangisi daha kolaysa. Bana aynı anda birden fazla seçenek işaretlenebilecek ve işlem yapabilecek bir şey lazım.

Sayı için kayıt kodunuzu şu şekilde düzeltir misiniz?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
İlginiz için teşekkür ederim. Düzelttim. Sayıya çeviriyor. Ancak birinci sayının sonuna iki sıfır ekliyor. Bir sorun olur mu?

Evet sorun oluyor. bende onu kurtarmaya çalıştım ama seçiminiz 17 karakter olduğu için sayı olarak saklamaya uygun değil. bu yüzden metin olarak kalması gerekiyor. Görüntülemede sıfırlardan dolayı hata veriyor.

Evet sorun oluyor. bende onu kurtarmaya çalıştım ama seçiminiz 17 karakter olduğu için sayı olarak saklamaya uygun değil. bu yüzden metin olarak kalması gerekiyor. Görüntülemede sıfırlardan dolayı hata veriyor.
Formüllerde "SOLDAN" formülü var. O şekilde yapılabilirse sıfırlar boşa çıkar. Doğrudan adrese teslim yapsak nasıl olur? Soldan birinci, ikinci gibi....?

malesef son iki rakam ne olursa olsun sıfır yapıyor hatalı sonuç verir yani

Umarım olmuştur.

Ekli dosyalar

• Onay kutuları.xlsm
    55.5 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Bir tane de benden.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsm
    96.8 KB · Gösterim: 8
silinen açıklama
Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri