Arşiv Öğrenci bilgi kayıt formu (resimli)

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
744
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Öğrenci bilgi kayıt formu ile öğrencilere ait bilgiler öğrenci resmi ile kayıt edilebilir.

Resimler excel kitabının olduğu alanda Resimler adlı klasöre öğrenci adı ile kaydedilir. Resim dosyadan elle silinirse formda resim boş olarak gelir.

Veri sayfasında öğrenciye ait bilgiler tutulur.

Sınıflar sayfasında sınıf isim bilgileri tutulur.

Telefon numarası formatına ve karakterine uygun yazılmazsa hata verecektir.

Sayfa isimleri değiştirilirse program hata verecektir.

Program hatırlamadığım yabancı bir kaynaktan indirildi. Geliştirildi ve Türkçe yapıldı.
1642418996885.png

Ekli dosyalar

• ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ RESİMLİ.xlsm
    98.5 KB · Gösterim: 164
Son düzenleme:

halily

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,861
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
öncelikle paylaşım için teşekkürler ama gerek tanıtım amaçlı paylaşılan görsellerde gerek örnek verilerde resim paylaşımı sorun çıkarabilir
tanıtım amaçlı kullandığınız görselde kişi yerine başka bir resmin kullanılması daha uygun olur
iyi çalışmalar
teşekkürler

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
866
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Elinize sağlık fakat bir şeyi çok merak ediyorum. Bu takvim için neden bu kadar kasıyoruz?

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
744
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Elinize sağlık fakat bir şeyi çok merak ediyorum. Bu takvim için neden bu kadar kasıyoruz?

Nasıl yani sayın aeGNoR ?

Elle yazılsa ne olacak neden takvim userformu ekliyorsunuz diye mi soruyorsunuz?

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
866
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

Elle yazılsa ne olacak neden takvim userformu ekliyorsunuz diye mi soruyorsunuz?
Aynen. Fazladan bir userform. fazladan yüzlerce SATIR kod lüzumsuz geliyor bana.

Elle textbox doldurulur, textbox exit olayına bir kontrol eklenir. Kontrol sonucu girilen değer tarihse çıkar değilse veriyi siler gibi bir şey yapılabilir. Hem kodlaması basit hem pratik hem kod kalabalığından uzak.

Elbette herkesin kendi fikri görsellik açısından güzel bir uygulama ama ben uygulamalarımda pek tercih etmiyorum yinede.

aeGNoR

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
866
Excel Versiyonu
Office 2021 TR

Ayrıca sizin yaptığınız lokanta uygulamasını vb.net ile kodlamayı denedim. Çıkışta kaydetmeden çıkmışım her şey gitti :D

Konuyu okuyanlar