• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Nöbet Takip Çizelgesi Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

whophoper

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
merhaba arkadaşlar, nöbet yerleri ile ilgili bir excell tablasu hazırladım, "an" yazan yere o an orada görevli olduğu için 1 yazacağım, "toplam" yazan sekme de ise o nöbet noktasında toplam kaç tane nöbet tuttuğunu yazmak istiyorum. her nöbet görev noktası değiştiği için, eski görev noktası sekmesinde "an" yazan yeri 0 yaptığımda "toplam" ise sıfırlanmaması gerekiyor...

Bu hususlarda yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar, fonksiyon olarak işin içinden çıkamadım. Galiba vba yapmak gerekecek ama 104 personel olunca hiç işin içinden çıkabilecek bir durumum kalmadı...

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Kopya nöbet listesi excell - Kopya.xlsx
    77.2 KB · Gösterim: 10
an yazan yerlere 1 ve 0 dan oluşuyorsa (anladığım kadarıyla) =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(J11:AX11) kullansanız işinizi görmüyor mu?

Tabloda mevzuyu kavrayamadım. Ama buradaki sorudan
toplam almayı şarta bağlayabiliriz gibi geldi bana.
Şöyle olabilir Eğer J11 = 0 ; nasıl toplam almak istiyorsanız
o formül; toplam formülü.

hangi verileri toplamak istiyorsunuz. örnek dosyada veriler yok.
sorunuz pek anaşılmıyor.

Evet 0 ve 1 lerden oluşuyor, ancak 20 tane nöbet yeri olduğunu farz edin 1. Nöbet yerinde 5 kez çalışmış toplam 5 olmuş ancak o esnada 2. görev yerinde ve 2. görev yerinde olduğu için "an" 1 oluyor, toplamda 3. kez orada olduğu için, "an" a 1 ekleyince 3 olmuş oldu.... yani başka bir nöbet yerine geçtiğinde önce ki bulunduğu nöbet yeri tekrar sıfır olacak fakat toplam ı etkilemeycek,

an yazan yerlere 1 ve 0 dan oluşuyorsa (anladığım kadarıyla) =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(J11:AX11) kullansanız işinizi görmüyor mu?
yok sıfırlamayacak ve j11, k11 diye devam edecek her nöbet noktası için ayrı ayrı toplamlar olacak

Tabloda mevzuyu kavrayamadım. Ama buradaki sorudan
toplam almayı şarta bağlayabiliriz gibi geldi bana.
Şöyle olabilir Eğer J11 = 0 ; nasıl toplam almak istiyorsanız
o formül; toplam formülü.
yok abi sayaç sıfırlanmayacak, orada yani an da 1 i 0 yaptığımda toplam etkilenir, oysa ki numaratör gibi, +1 eklenebilecek ama -1 olamayacak sadece ileriye gidecek, sayaç gibi

tablo şimdi anlaşılır büyük ihtimalle, kafamda yerli yerinde olsada başkasına anlatmak eksik oluyor çünkü...

Ekli dosyalar

• Kopya nöbet listesi excell - Kopya.xlsx
    76.8 KB · Gösterim: 5
toplam bir üst satırı numaratör gibi toplayacak ama 1 i oynayacaksınız anladığım kadarıyla 1 i 0 yapabilirsiniz o yüzden etkilenmeyecek doğru mu?

Bir deneyin

Ekli dosyalar

• Kopya nöbet listesi excell - Makrolu.xlsm
    81 KB · Gösterim: 17
Çözüm
yalnız dikkat edin satır felan eklerseniz. An yazan yerler tek sayılı satırlarda olmak zorunda makro ona göre çalışıyor. Kolay gelsin

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri