Soru Nöbet proğramı

baygumus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba bir nöbet programı üzerinde çalışıyoruz. Ocak ayını yazdık mesela şubat ayına da yazarken Ocak ayının verilerini kullanmak istiyoruz. Yani yıl sonunda herkes eşit miktarda hafta sonu ve hafta içi nöbet tutmuş olsun istiyoruz. Bi de nöbet bittikten sonra ertesi günü istirahatli olanları kırmızı göstersin istiyoruz Yardımcı olacak olan varsa sevinirim. Çok tşk ederim

Ekli dosyalar

• 1707983991.107764.Nöbet Poğramı.xls
    1.3 MB · Gösterim: 25

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Sayın baygumus Merhaba

Ekli Dosya Size yardımcı olur sanıyorum. Sadece İstirahat ile ilgili kısım yok. Bu durumlarda Raporlu veya Mazereti olanların yerine Bir Arkadaşı Emaneten Nöbet tutar Genelde

Ekli dosyalar

• DEPARTMAN MÜDÜRLERİ NÖBET ÇİZELGESİ.xlsm
    717.6 KB · Gösterim: 7

muygun

Süper Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
515
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Merhaba;
Tabloyu ben hazırlamıştım. (Bu nedenle açıklama gereği duydum).
Tablo sayfasındaki açıklamayı okursanız;
-Tablo aylık nöbet çizelgesi hazırlar.
-Adil dağıtım ve devamlılık esasına göre Nöbet sırası geldiği halde nÖbet tutmayacak olarak tanımlanan kişi nöbet bitiminde ilk nöbetci olarak alınır.
-Bir sonrası ay için Bu ay son nöbetciden sonraki kişiyi Aı hücresinde seçerseniz nçbet bu kişiden başlar.
-Ertesi günü istirahat kısmını anlamadım. (Zaten nöbet dışında kalan tüm kişiler için bu geçerli değil mi?)
İyi çalışmalar.
Ertesi günü istirahat kısmı için sonuç sayfasını inceleyin.

Ekli dosyalar

• baygumus-Nöbet Poğramı.zip
    220.6 KB · Gösterim: 10
Son düzenleme:

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Sayın muygun Merhaba

Benim Örnek olarak vermiş olduğum Dosya Hizmet sektörü (7/24 açık İşyeri) için düzenlenmiş ve uygulaması yapılmış bir çalışma, Kullanım sayfası Bilgileri ve Açıklamalarımda bu düşünceye dayalı, Farklı sektörlerde tabiki farklı uygulamalar ve seçenekler olacaktır. Örneğin; sizin dosyada Gün içinde 2 kişi nöbet tutuyor. Benim vermiş olduğum örnekte ise Hizmet sektörü işyerine göre düşünülmüş ve (Gün içinde belirlenen saat aralığında nöbet var) Bir kişi. Ben sizin hazırlamış olduğunuz dosyayı da inceledim. Güzel bir çalışma olmuş Farklı sektörlerde faydalı olacak bir çalışma Elinize Emeğinize Sağlık

baygumus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba;
-Adil dağıtım ve devamlılık esasına göre Nöbet sırası geldiği halde nÖbet tutmayacak olarak tanımlanan kişi nöbet bitiminde ilk nöbetci olarak alınır.
-Bir sonrası ay için Bu ay son nöbetciden sonraki kişiyi Aı hücresinde seçerseniz nçbet bu kişiden başlar.
-Ertesi günü istirahat kısmını anlamadım. (Zaten nöbet dışında kalan tüm kişiler için bu geçerli değil mi?)
İyi çalışmalar.
Reisim merhaba tablo çok güzel eline sağlık. Biraz daha geliştirirsek daha güzel olur diye düşündüm. Bilgilerin için teşekkürler.

baygumus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Sayın baygumus Merhaba

Ekli Dosya Size yardımcı olur sanıyorum. Sadece İstirahat ile ilgili kısım yok. Bu durumlarda Raporlu veya Mazereti olanların yerine Bir Arkadaşı Emaneten Nöbet tutar Genelde
Makroların bir kısmı çalıştıramadım. Bende mi sıkıntı var yoksa anlamadım. Sıkıştırıp atabilir misiniz rica etsem

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Merhaba

Dosyaya giriş yaptıysanız;

• Hangi sayfa ile ilgili çalışma yaptınız. Yaptığınız işlemi yazarsanız yardımcı olmak daha kolay olur. Saylarda ki butonları görelim ve İlgili butonlara bastığınızda çalışması lazım (Dosyada kullanım sayfasında ki açıklamalara göre hareket edelim)
  • Ofis kaç (versiyonu) kullanıyorsunuz. 2003 mü 2016 mı
-Ofis uyumluluk paketi yüklümü

baygumus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba

• Hangi sayfa ile ilgili çalışma yaptınız. Yaptığınız işlemi yazarsanız yardımcı olmak daha kolay olur. Saylarda ki butonları görelim ve İlgili butonlara bastığınızda çalışması lazım (Dosyada kullanım sayfasında ki açıklamalara göre hareket edelim)
Ofis 16 yüklü jandarma bilgisayarı herşey kısıtlı ayrıca.

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Ne yaptınız Çalıştı mı?

Dosyayı Masa üstüne indirip aktif hale getirdiyseniz ve önceki mesajımdaki İşlemleri kontrol ederseniz Dosya çalışır sanıyorum.

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Önemli; Dosya içindeki Tabloların konumunu (SATIR veya sütun yapısını) değiştirmeyelim, Makro yazılımı ve Tabloların çalışması mevcut sütun ve SATIR durumlarına göre yazıldığı için Tablo yapısını değiştirirseniz sayfalardaki Butonlara bastığınızda hata verir.

Siz sadece Dosyayı masa üstüne indirdikten sonra Dosya içindeki Kullanım sayfasındaki açıklamalara göre işlem yaparsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin

baygumus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba

Reis dosyayı çalıştırdım ama günlük nöbetçi sayısını arttırmamız lazım. Bahse konu program güzel ama günlük 1 nöbetçi düşünülerek yazılmış. İşimize tam yaramıyor. Ama güzel

baygumus

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba;
İyi çalışmalar.
Reisim programı güncellemişsin güzel olmuş. Senden bir şey rica etsem bari yaptın çok az daha yardım et bize. İstirahatliler zaten kırmızı çıkıyor. Nöbette olanlar ve nöbet istirahatliler dışında bize tablo şeklinde liste çıkartabilir mi.
Mesela 14 kişiden 2 nöbetçi 2 kişi de nöbetten çıktı istirahatli kaldı 10.( Tablo da nöbetçi ya da istirahatler de olabilir olmayanları kırmızıya da boyayabiliriz)
2 kişi de izin kaldı 8 bunun gibi bir şey. Aylık bazda yapabilirsen güzel olur. Rica ediyorum. Şimdiden tşk ederim. Yardımlarınızı bekliyorum.

muygun

Süper Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
515
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Merhaba;
Tablonun tamamını makroya dönüştürmek epey bir uğraş gerektiriyor.
İsteğinizi (böyle olacağını tahmin ettiğim şekilde) makro ile son iki sayfada düzenledim.
Deneyin.
İsteğinizi karşılamıyorsa yeni bir örnek ile ve yeni soru olarak gereken açıklamalarıyla birlikte siteye yönlendirin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• baygumus-Nöbet Poğramı-1.zip
    219.4 KB · Gösterim: 11

Konuyu okuyanlar