Çözüldü Net ve Brüt Ücret Hesaplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

talip21

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
166
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı Günler arkadaşlar.
-- Forumda Netten Brüte, Brütten Nete Hesaplama Programı araması yaptım sadece Destek ekibinden kanakan52 hocamızın vba ile yaptığı programı buldum. Çok güzel bir program olmuş. Yalnız vba da yapıldığı için hesaplamanın nasıl yapıldığı anlaşılmıyor.
-- Ekli dosyada kanakan52 hocamızın paylaştığı dosya var. Bu dosyayı sayfa2 de düzenlediğim şekle göre formülle yapılırsa benimde belki ilgilenen arkadaşlara da çok faydası olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• maaş (1).xlsm
    28.1 KB · Gösterim: 41

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,381
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba Yüklemiş olduğunuz dosyanın Formüllü hali ektedir inceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Netten Brüte Brütten Nete.xlsx
    10.2 KB · Gösterim: 73
Çözüm

talip21

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
166
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Yüklemiş olduğunuz dosyanın Formüllü hali ektedir inceleyiniz.
Merhaba hocam ilginiz için teşekkür ederim.
1-GV Oranına İsabet eden formülünde 0,85 ile gv dilimini çarpmışsınız 0,85 nereden geliyor acaba.
2-Brütleştirme Oranı 1- c9 olarak hesaplamışsınız onda açıklayabilirseniz çok memnun olurum.

VetExc

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,381
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba hocam ilginiz için teşekkür ederim.
1-GV Oranına İsabet eden formülünde 0,85 ile gv dilimini çarpmışsınız 0,85 nereden geliyor acaba.
2-Brütleştirme Oranı 1- c9 olarak hesaplamışsınız onda açıklayabilirseniz çok memnun olurum.
1- GV oranı 15 sabitiniz değişmeyeniniz olarak almıştım ondan direk 0,85 olarak aldım ama siz %20 dilim veya başka dilimler için GV isabet eden oranının formülünü şöyle de yapabilirsiniz =(100-C4)/100*C4/100
2- Brütleştirme oranı ile oranlar toplamı=(SGK işçi Sigortası+SGK İşçi İşsizlik Sigortası+GV Oranına İsabet eden+DAMGA Vergisi) yüzde 100 olmalı. oradaki 1 yüzde 100 ü ifade ediyor.

talip21

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
166
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
1- GV oranı 15 sabitiniz değişmeyeniniz olarak almıştım ondan direk 0,85 olarak aldım ama siz %20 dilim veya başka dilimler için GV isabet eden oranının formülünü şöyle de yapabilirsiniz =(100-C4)/100*C4/100
2- Brütleştirme oranı ile oranlar toplamı=(SGK işçi Sigortası+SGK İşçi İşsizlik Sigortası+GV Oranına İsabet eden+DAMGA Vergisi) yüzde 100 olmalı. oradaki 1 yüzde 100 ü ifade ediyor.
Hocam çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar