• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Nakliye Programı

SonOsmanlı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Dostlar bir işe giriştim ama bir türlü işin içinden çıkamıyorum.Fazla geldi bana bu program...Eğer vakti olan bir Üstadım programa bakabilirse çok sevineceğim.Bazı yerlerini de düzelteyim derken karıştırdım...İlgilenecek bir Üstadımın takdirlerine sunulur...

Ekli dosyalar

• Nakliye Prog - 1.xlsb
    954.5 KB · Gösterim: 18
Sayın hocam hatalar nrde mesela?
Ayrıca anladığım bir youtube kanalından izleyerek yapmışsınız proğramı ve bana göre çok gereksiz kodlar var.
Örneğin alttaki kodda döngüye zaten gerek yok.
Son satır no bulunur(Bunuda şimdiye kadar çoktan öğrenmeniz gerekirdi!!!!!) ona göre işlem yapılırdı.,

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yinede aklınızda olsun diye çnceki mesajdaki kodun normal yazılmasını ekledim.
Anlmaya çalışıp diğerlerinede uygulayabilirsiniz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ayrıca güncelleme için resimde işaretlediğim gibi şartlar eklemelisiniz yani seçili olduğu zaman çalışsın.

Screenshot 2024-05-05 131922.png

Sayın hocam hatalar nrde mesela?
Ayrıca anladığım bir youtube kanalından izleyerek yapmışsınız proğramı ve bana göre çok gereksiz kodlar var.
Örneğin alttaki kodda döngüye zaten gerek yok.
Son satır no bulunur(Bunuda şimdiye kadar çoktan öğrenmeniz gerekirdi!!!!!) ona göre işlem yapılırdı.,

C#:
Evet değerli Refaz üstadım,bir dostumun nakliye işi yapan işyeri var oda bunu youTube kanalında görmüş bana bunun gibi bir program yapabilir misin dedi...Baktığımda program biraz profesyonel gibi geldi bana ve ben bunda zorlanırım dedim...Kodlara girdikçe de çok zorlandım ve karıştırmaya başladım...Baktım iş daha da karışacak daha çok karıştırmamak için sizinle paylaşayım dedim...Ama dediğin gibi insan bildiği konuları dahi karıştırınca saçmalamaya başlıyor...Bilmiyorum üstadım vaktin olursa programı çalışır vaziyete getirebilir misin..Ben çıkamam bunun içinden...İlgin için çokkkk teşekkür ederim...Sevgi ve saygılarımla...

Hocam proğramı nasıl baştan çalışır hale getireceğiz?
Zaten birçoğu çalışıyor ve dediklerimi yaparsanız adım adım ilerlenir.Ve takıldığınız yerdede yardımcı olmaya çalışırız.Yinede perşembe vs... bir daha bakıp ayarlamaya çalışırım ama baştan kodlar cins yazılmış.Dediğim gibi resimdekiler gibi yaparsanız bayağı işi çözersiniz esasen.

Hocam proğramı nasıl baştan çalışır hale getireceğiz?
Zaten birçoğu çalışıyor ve dediklerimi yaparsanız adım adım ilerlenir.Ve takıldığınız yerdede yardımcı olmaya çalışırız.Yinede perşembe vs... bir daha bakıp ayarlamaya çalışırım ama baştan kodlar cins yazılmış.Dediğim gibi resimdekiler gibi yaparsanız bayağı işi çözersiniz esÜstadım müsait olursanı ba
Üstadım ben o gün bu yazdıklarınızı yaptım.Ama işi çok karıştırdığım için bıraktım...Diğer formlar da yapılması gerekiyor.Siz eğer müsait olursanız bir ilgi gösterirseniz iyi olur diye düşünüyorum.Arkadaşıma da dedim ben bunun altından kalkamam diye.Bıraktığımı söyledim..Emeğine ve desteğine çok teşekkür ederim...

Üstadım ben o gün bu yazdıklarınızı yaptım.Ama işi çok karıştırdığım için bıraktım...Diğer formlar da yapılması gerekiyor.Siz eğer müsait olursanız bir ilgi gösterirseniz iyi olur diye düşünüyorum.Arkadaşıma da dedim ben bunun altından kalkamam diye.Bıraktığımı söyledim..Emeğine ve desteğine çok teşekkür ederim...
Yapılırda tüm kodlar değişecek hemen hemen.Yani sıfırdan bir proğram yapılacak gibi.Size yol göstermiştim.Şimdi sıfırdan başlayıp proğramı yarım yüklesek arkadaşınız yine döngülerle yapacağı için yine başa dönülecek.Yinede bakacağım ama söz veremem tam bitirme diye.
Parça parça sorsanız sizde biraz anlardınız kodlardan esasen.

Sayın hocam.
Dediklerimi silmemişim dosyada duruyor kodlar.
Bir sürü form vs... var.Benim dediklerim gibi hepsine uygulayabilirsiniz.
Yani Biz neyi yapacağız o da belli değil.
Dediğim gibi yapamadığınız yerleri konu açıp sorabilirsiniz.
Yada Forumda ücretli https://excelcozum.com/ozeltalep/ var.
Orda ücretli yaptırabilirsiniz bazı üstadlar orda ilgileniyor ben bakmıyorum ordaki konulara bazı durumlardan dolayı.

Ekli dosyalar

• Nakliye Prog - 1.xlsb
    947 KB · Gösterim: 5

Konuyu okuyanlar

Geri