Çözüldü Msg Box da Tarih kriterine göre sonuçları biçimlendirmek

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba
Çalışmamda workbook open yordamına yazığım aşağıdaki kod ile MuayeneBitiş tarihi o gün olan araçları listeliyorum. Çözmem gereken 2 sorun var bu konuda birincisi Listelemeye çalıştığım sadece o gün değil bir haftalık periyottaki araçların listesini msgbox da yazdırmak. Yani koda date +7 gibi bir parametre verebilmek İkincisi aynı aracın listede bir defa oluşmasını sağlamak döngüden gelen sonuçlarda 1 kere yazdırıldı mı aynı aracın bir daha ekrana gelmemesini sağlamak. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Muayene Bitiş.pngScreenshot_1.png

Ekli dosyalar

• KT Grup Poliçe Takip.xlsm
    103.3 KB · Gösterim: 8

işsiz123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
65
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Merhaba
Çalışmamda workbook open yordamına yazığım aşağıdaki kod ile MuayeneBitiş tarihi o gün olan araçları listeliyorum. Çözmem gereken 2 sorun var bu konuda birincisi Listelemeye çalıştığım sadece o gün değil bir haftalık periyottaki araçların listesini msgbox da yazdırmak. Yani koda date +7 gibi bir parametre verebilmek İkincisi aynı aracın listede bir defa oluşmasını sağlamak döngüden gelen sonuçlarda 1 kere yazdırıldı mı aynı aracın bir daha ekrana gelmemesini sağlamak. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ekli dosyayı görüntüle 8430Ekli dosyayı görüntüle 8431
Merhabalar,
Aşağıdaki kod ile yapılabilir ancak msgbox karakter limiti olduğu için hepsini göstermeyebilir.
Kod:

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Aşağıdaki kod ile yapılabilir ancak msgbox karakter limiti olduğu için hepsini göstermeyebilir.
Kod:
Merhaba Sn.İşsiz öncelikle vakit ayırıp çözüm ürettiğiniz için teşekkür ederim. Karakter sınırını araştırdım 256 dan 1024 e çıkarılmış yeni versiyonlarda, bu da benim için yeterli. Kodun sonucunda resimde gözüktüğü gibi döngüden aynı sonuç tekrar tekrar message box da yer alıyor. Bu durumu nasıl engelleyebiliriz. Birde bugün ve bundan sonraki 7 gün içindeki sonuçları döndüren kod parçası neresi onu çözemedim. Vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Sn.İşsiz öncelikle vakit ayırıp çözüm ürettiğiniz için teşekkür ederim. Karakter sınırını araştırdım 256 dan 1024 e çıkarılmış yeni versiyonlarda, bu da benim için yeterli. Kodun sonucunda resimde gözüktüğü gibi döngüden aynı sonuç tekrar tekrar message box da yer alıyor. Bu durumu nasıl engelleyebiliriz. Birde bugün ve bundan sonraki 7 gün içindeki sonuçları döndüren kod parçası neresi onu çözemedim. Vakit ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.
Forum sonuç.png

işsiz123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
65
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Merhaba tekrar eden kısmı neye göre baz alacak plaka mı araç tipine göre mi

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Plakayı baz alarak tekrarları kaldırdı.

Kod:

Hocam akşam eve geçince deneyip geri dönüş yapacağım bir sorum vardı kod ile ilgili. Dosya açıldığında o günün tarihi ve sonraki 6 günün yani bir haftalık sonuçları döndürmesi gerekiyordu kodunuzda BU kod parçacığımı sonucu döndüren. ThisWeek kısmı bu hafta demek ben bunu Aylık almak istersem xlFilterThisMounth dersem +30 günlük periyodumu döndürmüş olurum. yoksa içinde bulunulan ayımı 1-30 arası değerleri döndürür. Akşam deneyeceğim ama meraktan soruyorum. Tekrar teşekkürler.
Kod:

işsiz123

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
65
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Hocam akşam eve geçince deneyip geri dönüş yapacağım bir sorum vardı kod ile ilgili. Dosya açıldığında o günün tarihi ve sonraki 6 günün yani bir haftalık sonuçları döndürmesi gerekiyordu kodunuzda BU kod parçacığımı sonucu döndüren. ThisWeek kısmı bu hafta demek ben bunu Aylık almak istersem xlFilterThisMounth dersem +30 günlük periyodumu döndürmüş olurum. yoksa içinde bulunulan ayımı 1-30 arası değerleri döndürür. Akşam deneyeceğim ama meraktan soruyorum. Tekrar teşekkürler.
Kod:
Merhaba, cevap yazmayı unutmuşum kb.
xlFilterThisWeek yazılan yer değiştiriseniz aşağıdaki görevleri yapmaktadır.
Kod:

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, cevap yazmayı unutmuşum kb.
xlFilterThisWeek yazılan yer değiştiriseniz aşağıdaki görevleri yapmaktadır.
Kod:
Hocam koddan dönen sonucu resimde görebilirsiniz. Benim almak istediğim sonuç excel açıldığında açıldığı günden itibaren 7 günlük sonucu vermesi. Bu kodda dönen değerler ise açıldığı tarihin içinde bulunduğu hafta. Yani dün ve evvelsi günüde gösteriyor. Benim geçen günlerle işim bitmiş oluyor ben bugün ve sonrasındaki 6 gün ilgilendiriyor. Ben bugünü ve bugünden sonraki 6 günü listelemek istiyorum. Sizi uğraştıryorum kusuruma bakmayın.Message box.png

excelcan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
717
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Sayın OğuzTürkyılmaz MuayeneTarihiHatirlat yordamına hangi sayfada işlem
yapılacaksa o sayfayı yazın. Ben dosyayı indirdiğimde 3. sayfa aktifti.
Hata verdi. Anladığım kadarıyla Policeler sayfasında filtreleme yapmak isyiyorsunuz.

Sheets("Policeler").Select
Range("A1").Select
Selection.AutoFilter

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Sayın OğuzTürkyılmaz MuayeneTarihiHatirlat yordamına hangi sayfada işlem
yapılacaksa o sayfayı yazın. Ben dosyayı indirdiğimde 3. sayfa aktifti.
Hata verdi. Anladığım kadarıyla Policeler sayfasında filtreleme yapmak isyiyorsunuz.

Sheets("Policeler").Select
Range("A1").Select
Selection.AutoFilter
Teşekkür ederim Sn.Excelcan hata giderildi.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar