• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Mizan dan sonra (Devir İşlemi VBA)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yapıcı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar Merhaba
Ekteki dosyada mizan kısmında ki kodlarda bir problemim yok.
Yapmak istediğim
Devir Yap butonuna tıkladığımda Alış Faturaları ve Satış Faturaları sayfasındaki verileri almasını onları Yedekler sayfasına yazmasını sonrada Mizan sayfasındaki E sütunundaki miktar olan carileri Alış faturaları sayfasına, Mizan sayfasındaki F sütunundaki miktar olan carileri de Satış Faturaları sayfasına yazdırmak istiyorum. Benim yapmaya çalıştığımda veriler üst üste geliyor.
Yedekler sayfasındaki verileri manuel kopyaladım yerleri belli olsun diye

Ekli dosyalar

• Demo2.xlsm
    1.9 MB · Gösterim: 8
Yedeklere kaydetme kısmını inceleyin doğruluk sonucuna bakın, son dolu satırdan itibaren kopyalama yaparcaktır.
Bir modül içine ekleyin,

ve ya
Bir buton içine bunu ( KopyalamaIslemleri ) yapştırın çalıştırın

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Diğer kopyalama işlem başlıklarını ben bulamadım net anlat.

Diğer kopyalama işlem başlıklarını ben bulamadım net anlat.
Kopyalama işlemini kontrol ettim sorunsuz çalışıyor.

Bu kopyalama işlemini yaptıktan sonra Alış ve Satış Faturalarında ki verileri temizleyip.
Mizan320 sayfasında mavi ile işaretlediğim satırlar AlisFaturalari Sayfasına E sütunundaki değer 0 > olan satırlar
Mizan320 sayfasında mavi ile işaretlediğim satırlar SatisFaturalari Sayfasına F sütunundaki değer 0 > olan satırlar

Ben örnekleri manuel olarak AlisFaturalari Sayfasına ve SatisFaturalari Sayfasına kopyaladım anlayacaksın bunu kodla yapmak istiyorum. Normalde Mizan320 Sayfasındaki veriler aşağıya doğru çok uzun gidiyor dosyayı sığdırmak için bazı verileri sildim.

Tekrar deneyiniz. Temizleme işlemi eklendi.

[COLOR=%s]Sayfanızda ciddiyet gördüğüm için deneme yöntemleri ile değil, sadece odaklanan sonuca ulaşmak için,[/COLOR]

Mizan320 sayfasında mavi ile işaretlediğim satırlar AlisFaturalari Sayfasına E sütunundaki değer 0 > olan satırlar? nereden nereye alınacak.
Örnek: Mizan320 sayfasında ki 0> olan satırları A2:E aralığını, AlisFaturalari A2:G aralığı gibi belirtin.

Mizan320 sayfasında mavi ile işaretlediğim satırlar SatisFaturalari Sayfasına F sütunundaki değer 0 > olan satırlar? nereden nereye alınacak.
Örnek: Mizan320 sayfasında ki 0> olan satırları A2:F aralığını, SatisFaturalariA2:G aralığı gibi belirtin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Tekrar deneyiniz.
Mizan320 sayfasında MAVİ ile işaretlediğim satırlar AlisFaturalari Sayfasına E sütunundaki değer 0 > olan satırlar?
Doğru Örnek: Mizan320 sayfasında ki 0> olan satırları A2:E aralığını, AlisFaturalari A2:G aralığına alınacak
Ama Şu şekilde olacak

Mizan320 Sayfasında E sutununda ilk 0> olan değeri bulduğunda
AlisFaturalari sayfası A2 Hücresine = Mizan320 "T8" Hücresinde ki değer Alınacak (Bu değer Sabit olacak)
AlisFaturalari sayfası B2 Hücresine = AF00 (Bu değer her satır arttığında AF01,AF02... diye artacak)
AlisFaturalari sayfası C2 Hücresine = "Devir A" (Bu değer Sabit olacak)
AlisFaturalari sayfası D2 Hücresine = Mizan320 deki E sutununda 0> olan ilk değerin A sütunundaki Cari Kodu Yazılacak
AlisFaturalari sayfası E2 Hücresine = Mizan320 deki E sutununda0> olan ilk değerin B sütunundaki Cari Hesap Adı Yazılacak
AlisFaturalari sayfası F2 Hücresine = Mizan320 deki E sutununda0> olan ilk değerin E sütunundaki Miktarı Yazılacak
AlisFaturalari sayfası G2 Hücresine = Mizan320 "T9" Hücresinde ki değer Alınacak (Bu değer Sabit olacak)

****************************************************************************************************************************************

Mizan320 sayfasında KIRMIZI ile işaretlediğim satırlar SatisFaturalari Sayfasına F sütunundaki değer 0 > olan satırlar? nereden nereye alınacak.
Buda Doğru Örnek: Mizan320 sayfasında ki 0> olan satırları A2:F aralığını, SatisFaturalariA2:G aralığına alınacak
Bu da

Mizan320 Sayfasında F sutununda ilk 0> olan değeri bulduğunda
SatisFaturalari sayfası A2 Hücresine = Mizan320 "T8" Hücresinde ki değer Alınacak (Bu değer Sabit olacak)
SatisFaturalari sayfası B2 Hücresine = SF00 (Bu değer her satır arttığında SF01,SF02... diye artacak)
SatisFaturalari sayfası C2 Hücresine = "Devir B" (Bu değer Sabit olacak)
SatisFaturalari sayfası D2 Hücresine = Mizan320 deki F sutununda 0> olan ilk değerin A sütunundaki Cari Kodu Yazılacak
SatisFaturalari sayfası E2 Hücresine = Mizan320 deki F sutununda 0> olan ilk değerin B sütunundaki Cari Hesap Adı Yazılacak
SatisFaturalari sayfası F2 Hücresine = Mizan320 deki F sutununda 0> olan ilk değerin E sütunundaki Miktarı Yazılacak
SatisFaturalari sayfası G2 Hücresine = Mizan320 "T9" Hücresinde ki değer Alınacak (Bu değer Sabit olacak)

Gönderdiğim dosyada örneği var daha iyi anlaşılması için ekledim.

Ekli dosyalar

• Demo2.xlsm
    1.7 MB · Gösterim: 6
Sadece AlisFaturalari kısmının kodlarını yazdım deneyip bilgi verin, çok uğraştırdı
Sub KopyalamaIslemleri() bu satırı çalıştıracaksınız,

Kod:

İki tane Modül olacak alış ve satış kodları için,

Sub KopyalamaIslemleri() bu satırı çalıştıracaksınız.

Birinci Modül kodları

Kod:

Deneyiniz, umarım başarılı olmuştur.

İkinci modül kodları

Kod:

Evet ayrı modül ekleyin 2. kodları ona yapıştırın

AlışFAturaları sayfasına kaydedilen verilerde problem yok ama
SatışFaturaları sayfasına kaydedilen verilerde Mizan320 deki F sütunudki verileri yazması gerekirken E sütunundaki değerleri yazıyor.
bir tek oranın düzelmesi gerekiyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri