• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Microsoft Office LTSC 2021 Pro Plus kullandığım formüller

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yyhy

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
117
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Microsoft Office LTSC 2021 Pro Plus kullandığım formüller şimdi çalışmıyor.
1643021829536.png
=_xlfn.UNIQUE(D4:D29) Bu hale dönüşmüş ne yapmam gerekir. Şuan tablolarım çalışmıyor.

Çözüm
Sn. yyhy 5. Mesajda belirtmişsiniz zaten sorununuzu, lisans sorunu yaşadıktan sonra böyle oldu diye. Orjinal olmayan officelerde lisanslar kara listeye düşünce olabiliyor böyle sorunlar. Çözüm için ya tekrardan yeni bir lisans bulup etkinleştirin. Yada officenizi komple silin ama normal yolla değil gelişmiş uninstaller programları( eskiden your uninstaller diye program vardı iş görüyordu şu an daha iyileri vardır belki araştırmanız lazım) var onlarla silin.. çünkü regeditteki kayıt defteri dosyalarını da siler ve programa dair hiçbir kalıntı bırakmaz... sonra sağlam office bulup tekrar yükleyin lisanslayın ve office güncelleştirmelerini kapatın. Yada orjinal office kullanmaya çalışın.
Office niz orjinal değilse crackliyse Lisansınız gitmiş olabilir. Formüllerinizin Xlfn gibi yazması office versiyonunuzda çalışmayan formül kullandığınız anlamına gelir. Normalde office 2021 de benzersiz fonksiyonu vardır. Ama daha alt versiyonlarda bu dosyanın açılması halinde bu formüller xlfn gibi yazmaktadır. Özet olarak ya office versiyonunuz 2021 değildir yada lisansınız bitmiştir.

Sayın @VetExc23Lisans bilgileri şu şekilde ama yine de formüllerim çalışmıyor.
1643028130837.png

Dosyanız makrolu mu ? Office 2021 yüklü başka bir pcde de mi aynı sorunu yaratıyor ? Bu gibi sorulara daha net cevap olsun diye örnek çalışma dosyanızı paylaşırsanız 2021 versiyonuna sahip başka arkadaşlarda denemiş olur sorun dosyadan mı kaynaklı veya başka sebeplerden mi kaynaklanıyor netleşir.

Örnek dosyayı ekliyorum Sayın VetExc23 bunu ben daha önce kendi bilgisayarımda hazırlamıştım. O zamanda Microsoft Office 2021 vardı. Lisans sorunu yaşadım. Daha sonra böyle oldu.

Ekli dosyalar

• Benzersiz Formülü.xlsx
    47.4 KB · Gösterim: 16
Bilgi amaçlı olarak,

Ekli dosyayı Excel365 te açtığımda herhangi bir sorun yok... Formüllerin görünümleri NORMAL ve düzgün çalışmakta...

Sayın 52779 3. nolu mesajdaki resimde görüleceği üzere aktifleştirildi gözüküyor. Sorun ne olabilir acaba?

Sn. yyhy 5. Mesajda belirtmişsiniz zaten sorununuzu, lisans sorunu yaşadıktan sonra böyle oldu diye. Orjinal olmayan officelerde lisanslar kara listeye düşünce olabiliyor böyle sorunlar. Çözüm için ya tekrardan yeni bir lisans bulup etkinleştirin. Yada officenizi komple silin ama normal yolla değil gelişmiş uninstaller programları( eskiden your uninstaller diye program vardı iş görüyordu şu an daha iyileri vardır belki araştırmanız lazım) var onlarla silin.. çünkü regeditteki kayıt defteri dosyalarını da siler ve programa dair hiçbir kalıntı bırakmaz... sonra sağlam office bulup tekrar yükleyin lisanslayın ve office güncelleştirmelerini kapatın. Yada orjinal office kullanmaya çalışın.

Çözüm
Sayın VetExc23 Portable Revo Uninstaller programı ile tamamen kaldırdım yeniden yükleme yapacağım. Teşekkür ederim.

Bende de formüller doğru çalışıyor. Yeni geçtim bende Office 2021 , internetten lisans almıştım şimdilik sorunsuz çalışıyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri