• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Metnin içindeki bazı kelimeleri almama formül güncellenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar.
Ekli dosyada B sütununda metinlerin içindeki tarihi alabilmek için C sütunundaki YERİNEKOY formülünü kullanıyorum.
Ancak C4'de de görüldüğü üzere formülün içinde Tarihi kelimesinin baş harfi büyük, metinde ise küçük olduğu için doğru sonuç vermiyor.
YERİNEKOY formülünü sadece tarih için kullanmadığımdan bu konuda sizden 2 talebim olacak
1-Formülü büyük küçük harfe duyarlı olmadan metin aynı ise almayacak şekilde güncelleyebilir misiniz?
2-Metin içindeki tarihi alabilmek için formülün içine alınmayacak kelimeleri yazmadan metnin içindeki tarihi alabilir miyiz?
Umarım anlatabilmişimdir? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Almama formülü.xlsx
    9.6 KB · Gösterim: 5
Bu formülü deneyin =PARÇAAL(B4;BUL(".";B4;1)-2;10)

Teşekkür ederim arkadaşlar formül tamam elinize sağlık

Formüller tamam tek bir tane işaretlemem gerektiği için en sondakini işaretliyorum arkadaşlar

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri