• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Metinsel sayı değeri çarpımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
58
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ustalarım (a19 hücresinde şu şekilde değerim var yani 5 haneli değerim var
bunun sağdan 2 hanesini çarpmam gerek sayı değeri başında 0 da olabiliyor ortasındada olabiliyor sonundada ama sağdan 2 hanesinin
çarpım uygulamasını nasıl alacağım
ÖRNEK
10256 bunun son sağdan 32 Sİ ÇARP gerek yani 5*6=30 değerini nasıl verdirim
025871 (7*1=21
09330 (3*0)=3
12058 (0*5)=5
00110 (1*0)=1
92101 (0*1)=0
bu şeklide veri değerinin
hem sağdan son 3 hanesini hem sağdan son 2 sinin (ÇARPANINI) nasıl elde edebilirim

7×1=21 bu nasıl oluyor?
3×0=0 da aynı.

Estağfirullah abey.
Bir deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Rica ederim.
Aslında bir benzerini sormuştunuz.Topla.çarpım ilede çözülmüştü.O formülüde uyarlayabilirsiniz.Denemedim ama olması gerek.

Rica ederim.
Aslında bir benzerini sormuştunuz.Topla.çarpım ilede çözülmüştü.O formülüde uyarlayabilirsiniz.Denemedim ama olması gerek.

ben aslında hata yaptım başdan değişik bir analiz sistemi elimde 5 hanali sayısal değerim var ve bu değerlerin komple toplamı
son 2 rakamın toplamı
son 2 rakamın çarpanı
son 2 rakımın yan yana durması ve şu an tam oldu artık istediği sayı değerini yazdığımda datamdan verileri cağırtıp bana yüzdesel bir sonuc vermesı amacım onlarıda ağırdan yapıyorum benim iddaa üzerinde kodlarla bir bağlantı döngüsel analiz uğraşıyom hastalık sağolasın genede ustam takıldıgım yerde yardımcı olursanız sevinirim saygılar iyi akşamlarr

iddaa üzerinde kodlarla
Bundan anlamam ama tahmin ettiğim kumar gibi şeyse bu hastalıktan kurtulmanızı tavsiye ederim abey :)
Tabii tercih meselesi dediğim gibi hiç işim olmadı ama pek hayırlı bişey olmadığını biliyorum :)

Geri