• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Metindeki noktalama işaretlerini almama formülü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
114
Excel V
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar. Ekli dosyada da açıkladığım üzere metindeki noktalama işaretlerini almayacak bir formüle ihtiyacım var. Yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• Almama formülü.xlsx
    933.3 KB · Gösterim: 8
böyle bir formül işinizi göür mü?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Şu anda bende bu tür bir formül kullanıyorum azraep. Bu durumda Muş - Van gibi illere de almıyor. En kısa yolu Y deki formül ama orada da aynısı varsa almıyor. Y deki formülü örnek tek . ve , yazdığımda bitişik veya ayrı ayrı tüm noktaları ve virgülleri almayacak şekilde düzenleyebilirsek yeterli olur benim için

Hocam makrolu örnek. F sütununa bilgi girdikçe çalışır.

Ekli dosyalar

• Almama formülü_Makro.xlsm
    436.7 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhaba sayın askan teşekkür ederim elinize sağlık.
Kodda ,,, , şeklinde virgül yazdığımda almıyor ama ... . nokta yazdığımda alıyor. Bakabilir misiniz size zahmet
Birde aynı kod ile aynı sütunda Kocaeli Kocaeli İzmit Kocaeli veya Merkez Merkez Giresun şeklinde birden fazla aynı olan kelimelerin sadece 1 tanesi almasını sağlayabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Almama formülü_Makro.xlsm
    434.5 KB · Gösterim: 3
Merhabalar

diğer işaretleri de sonradan formüle ekleyebilirsiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhaba sayın askan teşekkür ederim elinize sağlık.
Kodda ,,, , şeklinde virgül yazdığımda almıyor ama ... . nokta yazdığımda alıyor. Bakabilir misiniz size zahmet
Birde aynı kod ile aynı sütunda Kocaeli Kocaeli İzmit Kocaeli veya Merkez Merkez Giresun şeklinde birden fazla aynı olan kelimelerin sadece 1 tanesi almasını sağlayabilir miyiz?
hocam yukardaki dosyayı tekrar indirin. Güncelledim

Merhaba sayın askan. En üstteki satırda görüldüğü üzere 3 ve üstü nokta koyduğumda 3 nokta olarak alıyor. Diğerlerinde denedim almadı. Birde koda - işaretini de eklediğimde makro hata veriyor. Koda - işaretini de ekleyebilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Almama formülü_Makro (1).xlsm
    434.7 KB · Gösterim: 2
Birde aynı kod ile F sütununda olup, da Y sütununa aktarılan kodlarda Kocaeli Kocaeli İzmit Kocaeli veya Merkez Merkez Giresun şeklinde birden fazla aynı olan kelimelerin sadece 1 tanesi almasını sağlayabilir miyiz?

Birde aynı kod ile F sütununda olup, da Y sütununa aktarılan kodlarda Kocaeli Kocaeli İzmit Kocaeli veya Merkez Merkez Giresun şeklinde birden fazla aynı olan kelimelerin sadece 1 tanesi almasını sağlayabilir miyiz?
Hocam bu tamam 1 tane alıyor noktalamalarda sorun yok dosyayı tekrar indirip denediniz mi?

Denedim ama yeniden giriş yapmadığım için mi olmadı acaba tekrar indirip deneyeyim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri