• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Metindeki büyükharf ile yazılan kelimeleri almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Galapagos

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
428
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
Hücredeki metinde büyük harf ile yazılan ve koşula uyan TÜM kelimeleri almak istiyorum. Buradaki koşul kelime uzunluğu. Belirli bir uzunluktan fazla olan kelimeleri seçmek. Örneğin 3 harften fazla uzunlukta olan tüm kelimeler aralarında ayraç olmadan sadece boşluk olacak şekilde başka bir hücreye alınacak.
KTF ya da VBA çözüm fark etmez. Çılgın bir uzunlukta olmaz ise formül de olabilir.
Şimdiden teşekkür ederim.

* Eğer aynı kod içinde belirli bir uzunluktan KISA olan kelimeleri de seçebilme parametresi olabilirse mükemmel olur.

Ekli dosyalar

• Büyükharf yazılan kelimeler.xlsx
    8.5 KB · Gösterim: 4
Sayın galapagos örneğiniz ektedir

Ekli dosyalar

• Büyükharf yazılan kelimeler.xlsm
    18.1 KB · Gösterim: 5
Buda parametreli hali
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Elinize sağlık @Adnan . Bir düzenleme gerekiyor sanırım. Hatalı çalışan durumu tanımlayamadığım için ekran görüntüsü paylaşacağım.
1622324272331.png

Haklısınız param = Sayfa1.Range("E1") B1 yazıyordu E1 haline getirin ve b sütununu boş bırakın
sütunları önemsemeden yazdım böyle oldu
param = Sayfa1.Range("B1") burasıda E1 olacak

Son düzenleme:
Sizden ricam içinde ŞİŞE , ŞİLTE , ŞAMATA yazan örnekler ile kodu dener misiniz ?
Teşekkürler

Ekran Alıntısı.JPG

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
kodu tekrar gönderdim biraz önce yazdığım hususları da kaplıyor

Elinize sağlık. paylaşımınızdan da görüldüğü gibi sizde sorun yok. Ancak bende kod hiç çalışmamaya başladı ,hata veriyor. Muhtemelen benden kaynaklı. Yarın deneyip geri bildirim yaparım. Elinize sağlık. Yine olmaz ise örnek bir dosya rica ederim sizden.
Kolay gelsin, sağlıkla kalın.

bundan deneyin

Ekli dosyalar

• Büyükharf yazılan kelimeler.xlsm
    19.2 KB · Gösterim: 8
Çözüm
@Adnan emeğiniz ve sabrınız için teşekkürler.
Kolay gelsin

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri