• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Metinbirleştir filtre benzersiz formülleri 2013 versiyonunda düzenlenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
90
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

1. Bilgisayarda office 2021 TR yüklü.
2. Bilgisayarda office 2013 TR yüklü.

Office 2021 TR'deki bu formüller.
1. Formül
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
2. Formül
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Office 2013 TR'deki bu formüller.
1. Formül
Kod:
2. Formül
Kod:

Formüller bu şekilde görünüyor, hücrenin içeriside boş görünüyor veya AD hatası veriyor.

Office 2021 için olan formülleri diğer excellerde de çalışması için formülü nasıl düzenlememiz gerekir.

Yardımcı olur musunuz?

Formüllerinizin Xlfn gibi yazması office versiyonunuzda çalışmayan formül kullandığınız anlamına gelir. Yani alt versiyonlarda bu formüller çalışmaz. İllaki formül olarak çalıştırmak isterseniz kullanıcı tanımlı fonksiyon ile çözülebilir. Ya da makro ile çözülür.
Bir diğer çözüm ise örnek dosya yükleyip destek ekibi arkadaşların çözümünü beklemektir.

Sayın askan, ilginiz için çok teşekkür ediyorum, hazırladığım örnek ektedir.

Bu formüllere göre KTF hazırlayabilir misiniz?

AT hücresindeki formül
Kod:

AU hücresindeki formül
Kod:

AV hücresindeki formül
Kod:

BA hücresindeki formül
Kod:

Ekli dosyalar

• Örnek123.xlsx
    261.3 KB · Gösterim: 2
Dosyayı biraz düzenledim. Eski versiyonda denemedim. Deneyip dönüş yapınız.

Ekli dosyalar

• ÖrnekTakvim_KTF.xlsm
    445.6 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Sayın askan, ilginiz için çok teşekkür ediyorum, BA formülü güzel olmuş, ellerinize sağlık.

AT-AU-AV sütunlarındaki formülleri indis ve kaçıncı olarak bende kullanmıştım, aynı güne denk gelen olursa sadece ilk veriyi getiriyor.

Örneğin Cumhuriyet Bayramı ile Öğretmenler Günü aynı gün olsun, AT sütununda sadece Cumhuriyet Bayramı yazıyor, onun için
Metinbirleştir Filtre formülünü kullanmıştım. Bu sütunlar içinde bir KTF yazabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• ÖrnekTakvim_KTF.xlsm
    443.3 KB · Gösterim: 6
Sayın arkadaşlar, sorulan soruya cevap veren olduğu zaman bazen ara sıra bildirim e postası geliyordu, şimdi gelmiyor.
Ne yapmam gerekiyor?

Sayın askan, ilginiz için çok teşekkür ediyorum, BA formülü güzel olmuş, ellerinize sağlık.

AT-AU-AV sütunlarındaki formülleri indis ve kaçıncı olarak bende kullanmıştım, aynı güne denk gelen olursa sadece ilk veriyi getiriyor.

Örneğin Cumhuriyet Bayramı ile Öğretmenler Günü aynı gün olsun, AT sütununda sadece Cumhuriyet Bayramı yazıyor, onun için
Metinbirleştir Filtre formülünü kullanmıştım. Bu sütunlar içinde bir KTF yazabilir misiniz?
#4 Nolu mesajı güncelledim tekrar indirip kontrol eder misiniz

Sayın askan, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum, tam istediğim gibi çalışıyor.

Hayırlı günler diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri