• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Maliyet Hesap Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Brass

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
14
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Örnek tablonun firma girişleri de olan 1 no'lu makrosunda Maliyet Hesap hatası mevcuttur, çözümü konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• MALİYET (FİFO).xlsm
    49.8 KB · Gösterim: 22
Çözüm
Sayın İbrahim Görgülü ilginize teşekkür ederim, geç cevap verebildim kusura bakmayın.
Düzeltmenizi inceledim tek bir sorun daha var, renklendirerek ve "R" ürününü de ekleyerek anlatmaya çalıştım.
Aynı ürün farklı firmalara dağılınca FİFO yönteminde firmaları ayırıp hesaplaması gerekiyor, dolayısıyla sonuç yanlış çıkıyor.
Yani "DX" satırıyla "RX" satırının uyuşması gerekiyor, doğrusu "RX" maliyeti. (E17+E18)-E20 olması gerekli, miktar olarak ta sonuç yanlış sanırım.
Sayın Brass kontrol ettim kodda sıkıntı yok siz dx in ilk alımlarının aynısını rx e girmediğiniz için farklı görüyorsunuz.
dosya ektedir.
iyi çalışmalar diliyorum.
örneğin, 75,1965482164776 değerini nasıl bir hesap ile bulduğunuzu anlatırsanız kodu yazıla bilinir.
Ben denedim hiç bir şekilde bulamadım.

Sayın Brass gerekli düzenleme yapılmıştır.
kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• MALİYET (FİFO).xlsm
    49.4 KB · Gösterim: 8
Sayın Brass gerekli düzenleme yapılmıştır.
kolay gelsin.
Sayın İbrahim Görgülü ilginize teşekkür ederim, geç cevap verebildim kusura bakmayın.
Düzeltmenizi inceledim tek bir sorun daha var, renklendirerek ve "R" ürününü de ekleyerek anlatmaya çalıştım.
Aynı ürün farklı firmalara dağılınca FİFO yönteminde firmaları ayırıp hesaplaması gerekiyor, dolayısıyla sonuç yanlış çıkıyor.
Yani "DX" satırıyla "RX" satırının uyuşması gerekiyor, doğrusu "RX" maliyeti. (E17+E18)-E20 olması gerekli, miktar olarak ta sonuç yanlış sanırım.

Ekli dosyalar

• MALİYET (FİFO).xlsm
    50 KB · Gösterim: 2
Sayın Brass kontrol ettim kodda sıkıntı yok siz dx in ilk alımlarının aynısını rx e girmediğiniz için farklı görüyorsunuz.
dosya ektedir.
iyi çalışmalar diliyorum.

Ekli dosyalar

• MALİYET (FİFO) (1).xlsm
    47.5 KB · Gösterim: 9
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri