• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü makro otomatik çalışsın

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Emrah Şen

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
1
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar elimde her gün çalıştırmam gereken bir makro var ve bunu yine bir makro ile otomatik olarak çalıştırmak istiyorum. Konu hakkında yardımcı olacak biri var mıdır? (not windows görev zamanlayıcısı sürümden dolayı işimi görmüyor, excel içinde olması gerekiyor)

Makro aşağıdaki gibi

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Ekran görüntüsü olarak paylaştığınız hata değil, uyarı mesajı.
Kısaca çalıştırmak istediğiniz Script zaten çalışıyor, çalışan scriptti şuan çalıştırmak istediğiniz script ile değiştirmek ister misiniz diye soruyor, Evet deyiniz.

Scriptin çalışıp çalışmadığını saatin oradaki görev çubuğu menüsünden görebilirsiniz.

Koduda aşağıdaki şekilde düzeltebilirsiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Merhaba
Kodlarınızin yerine örnek bir belge paylaşır mısınız.

Merhaba
Kodlarınızin yerine örnek bir belge paylaşır mısınız.
burada dosya yolunu değiştirerek sizlere gönderiyorum ancak temel problem , makrolu excel dosyasının her gün belirli bir saatte çalışmasını sağlamak şeklindedir

Ekli dosyalar

• yeni_cikanlar_temizleme.xlsm
    23.6 KB · Gösterim: 6
  • yeni_cikanlar.xlsx
    101.2 KB · Gösterim: 4
Sub auto_open makrosunu silip , Aşağıdaki kodları Buçalışmakitabı sayfası makro bölümüne kopyalayın .
Makronun çalışması için dosyanın açık olması gerekir.

Kod:

Hergün saat15:30 kirmizikedi_yeni_cikanlar makrosu çalışacaktır.

Sub auto_open makrosunu silip , Aşağıdaki kodları Buçalışmakitabı sayfası makro bölümüne kopyalayın .
Makronun çalışması için dosyanın açık olması gerekir.

Kod:

Hergün saat15:30 kirmizikedi_yeni_cikanlar makrosu çalışacaktır.
Teşekkür ederim yardımınız için , excel kapalı iken çalıştırmak istiyorum, mümkün müdür peki

Mümkün.
Windows 10 da "Görev zamanlayıcı" da (diğer windowsları bilmiyorum) görev tanımı yaparak dosyanın bulunduğu konumu ve saati vererek. Dosyanın çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Ama ben hiç denemedim ve kullanmadım .
Bunun çalışması için de Bilgisayarınızın açık olması gerekiyor :)

Mümkün.
Windows 10 da "Görev zamanlayıcı" da (diğer windowsları bilmiyorum) görev tanımı yaparak dosyanın bulunduğu konumu ve saati vererek. Dosyanın çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Ama ben hiç denemedim ve kullanmadım .
Bunun çalışması için de Bilgisayarınızın açık olması gerekiyor :)
Bilgisayar sürekli açık, sadece exceli otomatik açtırmak lazım, yine de çok teşekkür ederim 😀

İstediğinizi Autohotkey programı ile yapabilirsiniz.
linkinden indirin, kurun.
Aşağıdaki kodda Run ile başlayan satırı excel dosyanızın yolunu gösterecek şekilde değiştirin. Not defterine kopyalayın makro.ahk olarak kayıt edin. Makro ahk yi çalıştırın. Aşağıdaki kod 2340 ta çalışacak şekilde hazırlandı. 2340 ifadesini exceli çalıştırmak istediğiniz saatle değiştirirsiniz.

Programın bilgisayar kapatılıp açıldığında otomatik çalışmasını isterseniz.
C:\Program Files\AutoHotkey\Compiler\ klasörüne gidin Ahk2Exe dosyasını çalıştırın Source satırında Browseyi tıklayın makro.ahk yi gösterin, Destination satırında Browseyi tıklayın oluşturulacak exe dosyasına bir isim verin, Converti tıklayın. Oluşan exe dosyasının bir kısayolunu oluşturun, oluşturduğunuz kısayolu C:\Users\murat.boz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ klasörüne kopyalayınız. Bu sayede bilgisayar kapanıp açılsa bile program otomatik başlayacaktır. (murat.boz ifadesi sizin pc kullanıcı adınızla değiştirin.)

Kod:

İstediğinizi Autohotkey programı ile yapabilirsiniz.
linkinden indirin, kurun.
Aşağıdaki kodda Run ile başlayan satırı excel dosyanızın yolunu gösterecek şekilde değiştirin. Not defterine kopyalayın makro.ahk olarak kayıt edin. Makro ahk yi çalıştırın. Aşağıdaki kod 2340 ta çalışacak şekilde hazırlandı. 2340 ifadesini exceli çalıştırmak istediğiniz saatle değiştirirsiniz.

Programın bilgisayar kapatılıp açıldığında otomatik çalışmasını isterseniz.
C:\Program Files\AutoHotkey\Compiler\ klasörüne gidin Ahk2Exe dosyasını çalıştırın Source satırında Browseyi tıklayın makro.ahk yi gösterin, Destination satırında Browseyi tıklayın oluşturulacak exe dosyasına bir isim verin, Converti tıklayın. Oluşan exe dosyasının bir kısayolunu oluşturun, oluşturduğunuz kısayolu C:\Users\murat.boz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ klasörüne kopyalayınız. Bu sayede bilgisayar kapanıp açılsa bile program otomatik başlayacaktır. (murat.boz ifadesi sizin pc kullanıcı adınızla değiştirin.)

Kod:
Çok teşekkür ederim, yarın deneyip sonucu buraya yazacağım, ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim, yarın deneyip sonucu buraya yazacağım, ilgilenen herkese teşekkür ederim.
dosyayı indirip kurdum , tüm talimatları uyguladım, türkçe karakter gibi sıkıntı olmaması için değişiklik yaptım , dosyayı masaüstüne de kopyaladım ancak autohot key hata verdi çalışmadı hata kodunu evet veya hayır komutuna göre çalıştırınca da olmadı , hata mesajını buraya ekliyorum

Ekli dosyalar

• ahk hatası.png
    ahk hatası.png
    3.6 KB · Gösterim: 4
Kısaca çalıştırmak istediğiniz Script zaten çalışıyor, çalışan scriptti şuan çalıştırmak istediğiniz script ile değiştirmek ister misiniz diye soruyor, Evet deyiniz.

Scriptin çalışıp çalışmadığını saatin oradaki görev çubuğu menüsünden görebilirsiniz.

Kod:

Ekli dosyalar

• Autohotkey.png
    Autohotkey.png
    37.2 KB · Gösterim: 2
Son düzenleme:
Çözüm

Kod:
Bu çalışmayı start excel komutu olan bir BAT dosyası ile çözdüm, daha sonra da Bat dosyasını görev zamanlayıcıya bağladım ve tamamen konu çözülmüş oldu, ilgilenen, destek olan herkese teşekkür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri