• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile Sütunlar Arasındaki Farkı Yazdırmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ahmet Bey

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar efendim,
Makro ile Örnek Belgede Makro Düğmesi yazan; E,F,G L,M N,O ve P,Q Sütunlarına, Makro Düğmesi yazan tüm sütunlarda belirtilen işlemleri(A-C=E B-D=F gibi), 22. satırda "...... SÜTUNUNDA OLMASI GEREKEN SONUÇLAR:" başlığı altındaki sonuç değerlerini vermesini istiyoruz.
Bu konuda sizin yardımlarınızı istirham ediyoruz efendim, Saygılarımızla.

Ekli dosyalar

• Örnek Belge.xlsm
    23.3 KB · Gösterim: 9
Böyle yazmak daha doğru ve anlaşılır olur diye ilave olarak yazdık efendim:

Örnek Belgede Makro Düğmesi yazan; E,F,G L,M N,O ve P,Q Sütun satırlarına, Makro Düğmesi yazan tüm sütunlarda belirtilen işlemleri(A-C=E B-D=F gibi) makro ile yapıp, 22.satırda "...... SÜTUNUNDA OLMASI GEREKEN SONUÇLAR:" başlığı altındaki sonuç değerlerini vermesini istiyoruz.

Örnek Belge ekran görüntüsü:

Ekli dosyalar

• Örnek Belge.jpg
    Örnek Belge.jpg
    202.9 KB · Gösterim: 9
Bir kontrol edin

Ekli dosyalar

• Örnek Belge_ExcelÇözüm.xlsm
    27.6 KB · Gösterim: 2
Bir kontrol edin
Bir kontrol edin
Yardımınız için öncelikle çok teşekkür ederim, bu arada E3, F3 ve bu hücrelerin altlarına doğru uzayan listelerin karşılığı olan G3 ve alt satırlarında; E sütunundaki değeri ile sabit metin olan " " yazısını, ilgili makroya ilave edebilirmiyiz hocam yani ben sadece bu kadar bildiğim için, bu şekilde yapmaya çalıştım ama istenen sonucu alamadım hocam: =" "&E3

Son olarakta, =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY ile A1, C1, E1, H1, L1, N1, P1 hücrelerinde yapmak istediğim hesaplamayı da, ilgili makro hesaplamalarına ekleyip, makro tuşuna bastığımızda, bunlarıda makro ile hesaplatabilirmiyiz efendim.

Herşey için çok çok çooook teşekkür eder, saygılarımı sunarım hocam. Size gerçekten minnettarız efendim.

Eğer sütunlarınız binlerce veriden oluşursa yavaş çalışır bilginiz olsun !

Ekli dosyalar

• Örnek Belge_ExcelÇözüm.xlsm
    28 KB · Gösterim: 9
Hocam yazdığınız makroları, asıl çalışma dosyamıza kopyaladığımızda, alttaki sarı Debug hatalarını alıyoruz. Ne yapcaz hocam? :(

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam yazdığınız makroları, asıl çalışma dosyamıza kopyaladığımızda, alttaki sarı Debug hatalarını alıyoruz. Ne yapcaz hocam? :(

C++:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CSS:
Nerede resimde göremiyorum ben

Hocam yazdığınız makroları, asıl çalışma dosyamıza kopyaladığımızda, alttaki sarı Debug hatalarını alıyoruz. Ne yapcaz hocam?
Lütfen yardım hocam😞AC_BD().jpgCA_DB().jpg

resimden önce, düz metin olarak gönderdiğimi, site çevirerek gösterdiği için, ben de ekran görüntülerini paylaştım hocam.

Özel bilgilerinizi kaldırıp kopya göndermeniz mümkün mü?

Hocam üzerinde çalıştığımız asıl excel dosyasının boyutu: 100 MB olduğu için, buradan göndermek mümkün değildir heralde, ondan dolayı lütfen sizinle AnyDesk ile bağlantı kursak olurmu hocam? Şimdiden çok çok teşekkürler hocam.

Hocam kurmaya veya üye olmaya falan hiç gerek olmuyor, sadece indirip açmanız yeterli hocam:
Tıklayın inşaallah:

mailinize, kendi mailim ile mail gönderdim hocam. Peki akşam kaç gibi müsait olursunuz hocam?

Forumumuza hosgeldiniz @Ahmet Bey ,
Ekteki dosyayı inceleyiniz.
Makro Düğmesine bastıkça istenen işlemi yapar.

Ekli dosyalar

• Örnek Belge.xlsm
    28 KB · Gösterim: 13
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri