• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile satır karsılıgını yazdırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
91
Excel V
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar herkese selam, Ekteki excelde N ve O hücrelerinde yazan bilgilerden A hücresiyle N hücresi aynıysa karsılıgında O hücresini B hücresine getirsin istiyorum. Vlookup ile yapabiliirim ama bana kodu lazım, yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• deneme1.xlsx
    58.2 KB · Gösterim: 5
Arkadaşlar herkese selam, Ekteki excelde N ve O hücrelerinde yazan bilgilerden A hücresiyle N hücresi aynıysa karsılıgında O hücresini B hücresine getirsin istiyorum. Vlookup ile yapabiliirim ama bana kodu lazım, yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler..
Vlookup fonksiyonunun vba kodu ile mi yapalım? Yoksa döngü ya da dizi değişkeni falan kullansak olur mu?

Olur hocam sadece su an bırlıkte yazmısım ben, Sayfa 1 de A sutünu ile aynı olan Sayfa 2 deki A hücresinin karsılıgı olan B hücresini Sayfa 1 de B hucresıne getırsın ıstıyorum.

Örnek dosyanızdaki verileri bahsettiğiniz şekilde 2 ayrı sayfaya bölerek bir örnek hazırladım. Kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• deneme1.xlsm
    70.7 KB · Gösterim: 5
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam ben boyle bır sey yazdım ; Selection.AutoFill Destination:=Range("A2:A" & S) bu kısımda hata veriyor

Hocam 8156 satır var cok kasmaz mı bu formuller?

Paylaşılan dosya ile asıl dosyanın aynı olmadığını 4 numaralı mesajı okuyunca fark ettim, ilk başta mesajlara bakmamıştım.
Bu nedenle paylaştığım kodları sayfa isimleri yazarak yeniden paylaşıyorum.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam 8156 satır var cok kasmaz mı bu formuller?
Formül kullanmamak için vba kullanıyoruz zaten :) VBA kullanıp yazdığımız kodla bütün bir sütunu formülle doldurmak çok mantıklı bir hareket gibi gelmiyor bana.

Hocam siz daha ıyı bilirsiniz sadece cok kastı bunu yapınca o yuzden soyledım :)

Hocam pekı burda hata vermesının sebebı nedır sizce?
ilk paylaştığınız örnek dosyaya uyarlayıp kodlarınızı denedim. Bende çalıştı.

Muhtemelen S değişkeninin aldığı değerle ilgili bir sıkıntı var.
Anladığım kadarıyla değerleriniz A sütununda fakat siz S değişkeni için D sütununun en büyük satır sayısını aldırmaya çalışıyorsunuz. O da 2 den küçük bir değer çıkıyor olabilir.

Tmamdır hocam tesekkur ederim cok sag olun.

Ekli dosyalar

• deneme1.xlsm
    74 KB · Gösterim: 2
Son düzenleme:
Çözüm
Buda Ado ile.65536 ya kadar.A ve N sütun başlığı aynı olduğu için ve B ve O sütununda başlık olmadığı için böyle yaptım.

C#:

C#:

Ekli dosyalar

• deneme2.xlsm
    74.2 KB · Gösterim: 1
cok tesekkürler hocam

Rica ederiz.
17.mesajdaki bazı satırları kaldırıp değiştirdim.Dosya ve kodu güncelledim.
Bence en iyisi bu en hızlısı.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri