• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile koşullu biçimlendirme yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mert25

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
49
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ekteki dosyamda Ana Sayfada U6-X21, U24-X39, U42-X47 ve U50-X55 aralığındaki hücrelere koşullu biçimlendirme yapıyorum fakat hatalı sonuç çıkıyor. Bu aralıktaki sayılar T sütunundaki sayılardan büyükse kırmızı, küçük ya da eşitse mavi, sayı yoksa turuncu olmalı.

Aynı şekilde Z6-AC21, Z24-AC39, Z42-AC47 ve Z50-X55 aralığındaki sayılar AD sütununa göre
AE6-AH21, AE24-AH39, AE42-AH47 ve AE50-AH55 aralığındaki sayılar AI sütununa göre renklenmesi gerekiyor.

Koşullu biçimlendirme menüsünden yaptığımda hatalı sonuç çıkıyor, bu nedenle makro ile yapılırsa hata olmaz galiba. Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Basket Analiz-26.06.2024--deneme.xlsm
    749.4 KB · Gösterim: 1
Merhabalar,

Ekteki dosyamda Ana Sayfada U6-X21, U24-X39, U42-X47 ve U50-X55 aralığındaki hücrelere koşullu biçimlendirme yapıyorum fakat hatalı sonuç çıkıyor. Bu aralıktaki sayılar T sütunundaki sayılardan büyükse kırmızı, küçük ya da eşitse mavi, sayı yoksa turuncu olmalı.

Aynı şekilde Z6-AC21, Z24-AC39, Z42-AC47 ve Z50-X55 aralığındaki sayılar AD sütununa göre
AE6-AH21, AE24-AH39, AE42-AH47 ve AE50-AH55 aralığındaki sayılar AI sütununa göre renklenmesi gerekiyor.

Koşullu biçimlendirme menüsünden yaptığımda hatalı sonuç çıkıyor, bu nedenle makro ile yapılırsa hata olmaz galiba. Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkür ederim.
Deneyiniz. Basketbol sayfasında TAKIM SEÇ butonuna tıkladığınızda otomatik KosulluBicimlendirme makrosu çalışır.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Basket Analiz-26.06.2024--deneme.xlsm
    741 KB · Gösterim: 1
Hocam cevap için teşekkür ederim. Fakat Ana Sayfada U6-X21 hücrelerini seçip Koşullu Biçimlendirme menüsündeki kuralları temizlediğimde hücreler renklenmiyor. Normalde makro olduğuna göre koşullu biçimlendirme menüsündeki kurallara gerek olmamalı değil mi? Ben mi birşeyi eksik yapıyorum.

Deneyiniz. Hücrelerin içeriğinde formül olduğu için isempty çalışmadı cell value ile değiştirdik

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-Basket Analiz-26.06.2024--deneme.xlsm
    726.1 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri