• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile filtreleme yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mert25

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
45
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar, ekteki dosyamda filtreleme işleminin makro kodu ile yapmak istiyorum.

Şöyle ki; Örneğin imleç G11 hücresindeyken bir butona tıkladığımda G11 ve H11'e göre filtreleme yapılsın. Yani imleç G ya da H sütununda hangi hücrede ise butona tıkladığımda o iki hücredeki değerlere göre filtreleme yapılsın.

Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• deneme.xlsx
    11.5 KB · Gösterim: 6
Merhabalar, ekteki dosyamda filtreleme işleminin makro kodu ile yapmak istiyorum.

Şöyle ki; Örneğin imleç G11 hücresindeyken bir butona tıkladığımda G11 ve H11'e göre filtreleme yapılsın. Yani imleç G ya da H sütununda hangi hücrede ise butona tıkladığımda o iki hücredeki değerlere göre filtreleme yapılsın.

Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkür ederim.
Deneyiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-FİLTRELE.xlsm
    20.8 KB · Gösterim: 5
Üstat çok güzel olmuş, elinize sağlık. Fakat sadece G sütunundaki veriye göre filtreleme yapıyor. Örneğin imleç G11'deyken filtreleme butonuna tıkladığımda hem G11'deki -7,5 hem de H11'deki 154,5 değerlerine göre filtreleme yapsın istiyorum. Çünkü filtreleme kriterim G ve H sütunlarındaki değerler. Eğer bu da olursa mükemmel olacak.

Değerleri G4 ve H4 hücrelerine yazın
Bu hücrelerin her ikisinde de değer belirtilmiş ise her ikisine göre, bu hücrelerin sadece birisinde değer varsa o değere göre süzülüyor.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Üstat, birinci verdiğiniz kodda şöyle yapınca işimi görüyor; Örneğin G11 hücresine tıklayıp filtrele dediğimde G11 hücresindeki veriye göre filtrele yapıyor, sonra H11 hücresine tıklayıp filtrele dediğimde bu kez de G11 hücresindeki veriye göre filtreleme yapıyor. Yani böyle yapınca hem G11 hem de H11 hücresindeki verilere göre filtreleme yapıyor. Tek tıklama ile her iki hücreye göre filtreleme yapmasını isterdim fakat bu haliyle de işimi görüyor. Elinize sağlık, teşekkür ederim.

Orijinal dosyam bu şekilde.

Ekli dosyalar

• deneme.xlsm
    703.2 KB · Gösterim: 1
Üstat, son eklediğim dosyada Temizle butonuna tıkladığımda filtre temizleniyor, bu Temizle butonu hem filtreyi temizlese hem de AI2 ve AJ2 deki sonuçları imlecin tıklı oldu maçın AB-AC sütunlarındaki satıra aktarsa olur mu?

Üstat, son eklediğim dosyada Temizle butonuna tıkladığımda filtre temizleniyor, bu Temizle butonu hem filtreyi temizlese hem de AI2 ve AJ2 deki sonuçları imlecin tıklı oldu maçın AB-AC sütunlarındaki satıra aktarsa olur mu?
Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-FİLTRELEAKTAR.xlsm
    701.8 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri