• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro çalışmıyor, hata mesajı alınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

İSA DAYAN

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
17
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Sayfada girdiğimde formu açmaya çalışıyorum

Makrosu çalıştırılamıyor. Makro bu çalışma kitabında olmayabilir veya tüm makrolar devre dışı bırakılmış olabilir.

Hatası alıyorum. Makro ayarlarında Vba projesi nesne modeli erişimine güven e tıkladım o da aktif bu sorun neden kaynaklanan bilir.

dosyayı ilave edebilirseniz daha iyi olur.

Sayfada girdiğimde formu açmaya çalışıyorum

Makrosu çalıştırılamıyor. Makro bu çalışma kitabında olmayabilir veya tüm makrolar devre dışı bırakılmış olabilir.

Hatası alıyorum. Makro ayarlarında Vba projesi nesne modeli erişimine güven e tıkladım o da aktif bu sorun neden kaynaklanan bilir.
Çalışma kitabında makro atanan resim buton v.s. bakınız. Dışa bağımlı bir makro var. Buradaki resimde örnekteki gibi makro ataya tıklayın. Dosya adı sizin değilse hata oradadır.

1623849593167.png

Maalesef dosya yükleyemiyorum farklı İnternet ağı olduğu için

Bir hata da bu

Microsoft Visual Basic for Applications The macros in this project are disabled. Please refer to the online help or documentation of the host application to determine how to enable macros. Tamam Yardım

Uygulamalar için Microsoft Visual Basic Bu projedeki makrolar devre dışı bırakıldı. Makroların nasıl etkinleştirileceğini belirlemek için lütfen ana bilgisayar uygulamasının çevrimiçi yardımına veya belgelerine bakın. Tamam Yardım

Bir hata da bu

Microsoft Visual Basic for Applications The macros in this project are disabled. Please refer to the online help or documentation of the host application to determine how to enable macros. Tamam Yardım

Uygulamalar için Microsoft Visual Basic Bu projedeki makrolar devre dışı bırakıldı. Makroların nasıl etkinleştirileceğini belirlemek için lütfen ana bilgisayar uygulamasının çevrimiçi yardımına veya belgelerine bakın. Tamam Yardım

Burayı inceleyin.

Onu zaten yapmıştım. Başka neyden kaynaklana bilir

Denetim masasından program ekle kaldırdan office programını seçin. Sonra onar seçeneğini tıklayın. Eğer bu işlem sonrası tekrar denediğinizde çalışmıyorsa office programını kaldırıp tekrar kurun. Eğer yine sonuç alamazsanız excel dosyasının uzantısını .rar olarak değiştirin makrolar klasörünü .rar dosyasının dışına çıkarınız. Sonra .rar uzantısını tekrar.xlsm yapınız dosyayı açınız açtığınızda herhangi bir hata almıyorsanız tekrar .rar dosyasına çevirip makrolar klasörünü içine taşıyıp tekrar dosyayı .xlsm uzantısına çevirip açınız. Bu da işe yaramazsa bilgisayarınızın en son aldığı güncellemeyi kaldırıp tekrar deneyiniz.

Makro ayarlarınızı bu şekilde düzenleyin Ağ'daysanız yönetici olarak çalıştırmanız yada açmanız gerekebilir 2021-06-16_223334.jpg

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri