• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru makro çalışma hatası

ERDALOZ

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
25
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
merhaba,
excel dosyamızdaki makrolar bir bilgisayarımızda sorunsuz çalışırken, diğer bilgisayarda çalışmıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor, ayrıntısı da yine aşağıda, neden kaynaklı olabilir ve ne(ler) yapmam gerekir. Dosya kurum nezdinde olduğu için paylaşamıyorum;
imageimage

Dosya üzerinde sağ tıklayıp özellikleri açın daha sonra aşağıda bulunan engellemeyi kaldır'ı işaretleyin ve tamam'a basın. Daha sonra dosyayı açtığınızda makroları etkinleştirmek için size soracaktır orada izin verirseniz hata giderilmiş olur.

Dosya üzerinde sağ tıklayıp özellikleri açın daha sonra aşağıda bulunan engellemeyi kaldır'ı işaretleyin ve tamam'a basın. Daha sonra dosyayı açtığınızda makroları etkinleştirmek için size soracaktır orada izin verirseniz hata giderilmiş olur.
özelliklerde aşağıdaki seçenekler çıkıyor, en altta işaretli olan yeri mi kaldırmam gerekiyor?
1706864702289.png

özelliklerde aşağıdaki seçenekler çıkıyor, en altta işaretli olan yeri mi kaldırmam gerekiyor?
Hayır siz sürücünüzün üzerinde sağ tık yapmışsınız. Ben kullanmış olduğunuz excel dosyasında sağ tık yapmanız gerektiğini kastetmiştim. Kısaca bir resim ile açıklamaya çalışayım.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    26.1 KB · Gösterim: 6
Hayır siz sürücünüzün üzerinde sağ tık yapmışsınız. Ben kullanmış olduğunuz excel dosyasında sağ tık yapmanız gerektiğini kastetmiştim. Kısaca bir resim ile açıklamaya çalışayım.
acemiliğimin kusuruna bakmayın, aşağıdaki görsele ulaştım nereden engeli kaldıracağım.
1706870673397.png

acemiliğimin kusuruna bakmayın, aşağıdaki görsele ulaştım nereden engeli kaldıracağım.
Ekli dosyayı görüntüle 23840
Burada bir sorun görünmüyor. Dosyanızın güvenlik ayarları ile ilgili bir problem var o halde. Dosya açıldıktan sonra makrolar devre dışı bırakıldı izin vermek ister misiniz gibi bir uyarı veriyor mu?

Burada bir sorun görünmüyor. Dosyanızın güvenlik ayarları ile ilgili bir problem var o halde. Dosya açıldıktan sonra makrolar devre dışı bırakıldı izin vermek ister misiniz gibi bir uyarı veriyor mu?
Konuyu açtığım ilk satırdaki ekran görüntüleri dışında uyarı vermiyor.

Üstad benim bilgim buraya kadar. Bundan fazlasına tecrübem yok.

Mesajı Türkçeye çevirince zaten mesajı söylüyor.Excel ayatlarından değiştireceksiniz mesela korumalı ayarlar vs... var.

Konuyu okuyanlar

Geri