• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listwiew de label numaratör hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
83
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Herkese hayırlı Cumalar. FrmGenelListe ilk açılışta Listwiew1 listesine sayfa1 (Arşivliste) verileri geliyor fakat nedense eksik geliyor.
ARŞİV LİSTE butonuna tıklayınca doğru liste geliyor.
2. sorun ise Label10 penceresinde listviewde olan dosya sayısını yansıtmıyor. Örneğin Bunu ComboBox2 den filitreleme yapınca bulunan dosya sayısını da vermiyor.
Yardımlarınızı bekliyorum kıymetli hocalarımdan.

Ekli dosyalar

• 01.png
    01.png
    484.4 KB · Gösterim: 4
  • deneme.xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 2
Sizinde.

Resimdeki gibi Sub Lvcontrol() içindeki işaretli olanları döngüden sonra eklemeniz gerekiyor.

Screenshot 2024-08-30 220133.png

FrmGenelListe ilk açılışta Listwiew1 listesine sayfa1 (Arşivliste) verileri geliyor fakat nedense eksik geliyor

Alttaki kofu eklemiştim yani formül olarak çokeğersay vba kodu.
L ve M sütunnlarını teke düşürme olayından dolayı eksik geliyor böyle istemiştiniz önceden.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Mantığı anlamanız için Private Sub ComboBox2_Change() koduna resimdeki gibi ekleyin.
Diğerlerinede aynı mantığı uygularsınız.Normalde bir function yazılsa zaten her defasında aynı kodları yazmayada gerek yok ama kafanız karışır diye böyle örnekler ekliyorum.

1.png

Normalde bir function yazılsa zaten her defasında aynı kodları
Misal resimdeki gibi bir sub içine alırsanız hep aynı kodları yazmak zorunda kalmazsınız.
Combo3 ede 2 deki gibi tek satır kod eklersiniz.Açılış kodunada vb.....

2.png

Ekli dosyalar

• 001.png
    001.png
    330.9 KB · Gösterim: 1
  • deneme.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 0
Resimden anladığım kadarıyla listwiew yazmışsınız yani yanlış yazılmış bir harf.
Zaten kodlar dosyanızda var bende onları ekledim.

Son düzenleme:
Doğru hocam onu halletim fakat ben bir yerde yanlış anlattım galiba.
Bize Label10 verisi Combolardan seçim yapınca süzülen veri sayısını vermeli yoksa Label1 de Genel toplam var zaten.
Örneğin ComboBox dan Tarandı seçince 2 veri geliyor. Label10 da kayıt sayısı 2 olması gerekli. Umarım anlatabildim.

Ekli dosyalar

• 02.png
    02.png
    323.6 KB · Gösterim: 0
  • deneme.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 0
Ve bu arada biz sorunu sondan hallediyoruz hocam hala açılışta tüm liste gelmiyor. Bende bu arada onu unuttum söylemeyi.

Ekli dosyalar

• 02.png
    02.png
    364.7 KB · Gösterim: 0
Hocam 9 nolu mesajdaki konuyu dikkate almayın ben hallettim. sadece açılışta tüm listenin gelmesi kaldı.
Kodlarda ufak tefek değişimler yaptım o yüzden yeniden yolluyorum.

Ekli dosyalar

• 02.png
    02.png
    225.1 KB · Gösterim: 2
  • deneme.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 1
Hocam emeğine yüreğine sağlık. Allah razı olsun. Tamamdır test edildi sağlam.
Aynı konu ile alakalı sadece soru sormak istiyorum öğrenmek için yani uygunsa.

Anladığım kadarı ile Sub Lvcontrol açılışta listviewe sayfayı yansıtmak için ise;
Sub Liste grup renklendirmesi içinse ben açılış olarak Sub LvControl kodlarını Sub Listeye çevirmek için nasıl yol izlemeliyim. Amacım Başlangıçtada renk grupları olarak gelmesi için yani. Sizce ben yapabilirsem kolaysa anlatırsanız sevinirim. Ben bunu aynı zamanda öğrenmek içinde soruyorum.

Hocam sorduktan sonra mantık yürüttüm ve Başlangıçta UserForm_Activate satırına ArsvListele adını ekledim ve oldu. 2 benzer kod ilerde sorun yaratırmı yoksa bu hali tamam mıdır.

Private Sub UserForm_Activate()
CombolarıAl
ComboBox1 = ""
Lvcontrol

ArsvListele
Module3.maxMinButton (FrmGenelListe.Caption)
End Sub

Hocam sorduktan sonra mantık yürüttüm ve Başlangıçta UserForm_Activate satırına ArsvListele adını ekledim ve oldu. 2 benzer kod ilerde sorun yaratırmı yoksa bu hali tamam mıdır.

Private Sub UserForm_Activate()
CombolarıAl
ComboBox1 = ""

Lvcontrol
ArsvListele
Module3.maxMinButton (FrmGenelListe.Caption)
End Sub
Evet olur ama her iki koddada listviewe veri alma kodları var bu yüzden gereksiz çalışır.Bunun yerine alttaki kısaltabilirsiniz.Yada daha ayarlamalar yapmanız gerekebilir.
Konu uzamaması için kapatmamız gerekiyor.

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

dahada mantıklısı.
userformActivate kodlarını silip sadece UserForm_Initialize içini alttaki gibi yapmanız.
Kolay gelsin.

C++:

Çözüm
dahada mantıklısı.
userformActivate kodlarını silip sadece UserForm_Initialize içini alttaki gibi yapmanız.
Kolay gelsin.

C++:
En alttaki userformactivate koduna yazıp burdan silmeniz galiba daha iyi olur.Temizleme kodunada userforminitalieze eklemişsiniz

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri