• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listede aynı isimleri bulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
90
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda aynı isimleri yan yana sütunlara getirmek istiyorum.

B sütunu veri sütunu, örneğin F sütunundaki isimleri B sütununda arasın, 1.bulduğu isimi H2 hücresine, 2.bulduğu ismi I2 hücresine, 3.bulduğu ismi J2 hücresine yazsın istiyorum.

Düşeyara formülü ile yaptığımda sadece ilk bulduğunu yapıyor.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    8.6 KB · Gösterim: 4
Merhaba Office 2021 kullandığınızı belirtmişsiniz. H2 hücresine bu formülü yazıp Aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın VetExc, ellerinize sağlık aslında yanlış sordum.

Aynı isimleri bulup karşısındaki paraları yan sütunlara getirmek istemiştim.

Kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    9.2 KB · Gösterim: 6
Formüldeki Filtenin içindeki ilk aralığı değişerek yani I2 yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sayın VetExc, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum.

Hayırlı geceler diliyorum.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri