• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Liste Oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lion2577

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
16
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba; excel dosyanın içerisinde 2 adet sayda var. 1. Sayfada karışık olarak müşteri bilgileri ve ürün bilgileri var. İkinci sayfa ise verilerin tablo olarak aktaralıcağı Liste sayfası. Nasıl bir kod yazmalıyız ki 1 sayfada adı soyadı müşteri noyu, ürün adını ve miktarını bulacak bulacağı bu verilerin altındaki veya yanındaki bilgileri liste sayfasındaki tabloya işleyecek.. Yardımlarınızı bekler şimdiden çok teşekkür ederiz.

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsx
    8.9 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Zahmet veriyoruz ama kusura bakmayın lütfen birde veri yoksa listeye "0" veya "-" yazabilirmi. Çünkü bilgiler kısmında herhangi bir verinin örneğin ürün altında bir şey yazmıyorsa listeye direk bir sonraki verinin bilgilerini aktarıyor.
istediğiniz bütün güncellemeler yapılmıştır. kolay gelsin.
lion2577 naçizane kişisel görüşümdür lütfen sorularınız sorarken tam olarak istediğinizi en başta yazar iseniz çok daha hızlı çözümlere ulaşabilirsiniz. iyi çalışmalar.
örnek dosyanıza göre 4 sütun olarak ayarladım
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

örnek dosyanıza göre 4 sütun olarak ayarladım
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
İlginiz için çok teşekkür ederiz. İşlem yaparken bilgiler kısmı bozuluyor. Sıra no 1 fazla yazıyor. Birde veriyi listeye sadece alttaki satırdan değilde veri yazılı dolu olan alltaki veya yandaki hücreden alsın. Örnek:

müşteri adıürün adımiktarımüşteri no
ali uzunbiber10256
ürün adıportakalmüşteri no257miktarı5müşteri adıveli konak

Tekrar çok teşekkür ederiz.

İlginiz için çok teşekkür ederiz. İşlem yaparken bilgiler kısmı bozuluyor. Sıra no 1 fazla yazıyor. Birde veriyi listeye sadece alttaki satırdan değilde veri yazılı dolu olan alltaki veya yandaki hücreden alsın. Örnek:

ali uzunbiber10256
ürün adıportakalmüşteri no257miktarı5müşteri adıveli konak

Tekrar çok teşekkür ederiz.
belli bir sıralaması olmayınca verileri nasıl kontrol ederim bilmiyorum.
örnekte 4 sütun vardı asıl dosya 44 olabilir
kiminde altta üstte bilemiyorum
deneme yaparım başarırsam bilgi veririm.

Diğer üstadlardanda yardım bekliyoruz lütfen.

örnek dosyanız ektedir iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Örnek (15.01.2022).xlsm
    23.9 KB · Gösterim: 7
örnek dosyanız ektedir iyi çalışmalar
Üstad ellerinize sağlık. Şu şekilde olursa koda nasıl bir ekleme yapılabilir. Yani veriler hem alttaki satırda hem de yandaki sütunda da olursa.

ali uzunelma10255
ürün adımüşteri nomiktarımüşteri adı
portakal2575veli konak
ürün adıarmut
müşteri adıtalip ilkerli
müşteri no261
miktarı8888

Zahmet veriyoruz ama kusura bakmayın lütfen birde veri yoksa listeye "0" veya "-" yazabilirmi. Çünkü bilgiler kısmında herhangi bir verinin örneğin ürün altında bir şey yazmıyorsa listeye direk bir sonraki verinin bilgilerini aktarıyor.

Üstadlar yardımlarınızı bekliyoruz lütfen.

istediğiniz bütün güncellemeler yapılmıştır. kolay gelsin.
lion2577 naçizane kişisel görüşümdür lütfen sorularınız sorarken tam olarak istediğinizi en başta yazar iseniz çok daha hızlı çözümlere ulaşabilirsiniz. iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Örnek (15.01.2022).xlsm
    27.3 KB · Gösterim: 7
Çözüm
ayrıca ekleyeceğiniz örnek dosyanız da istediğiniz şeye uygun olmalı
eklediğiniz dosya tek tip veri içeriyorken
istediğiniz şey farklı yapıdaki verilerin işlenmesi

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri