• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru lig puan sıralaması

Orson

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan

dosyayı açtığınızda içine de yazdım bir bilen varsa el atarsa sevinirim.

Sorun 1 ; AA sütununun YOK yazmasının sebebi Y sütununun artan sıralamada değil sadece 1 rakamının yazılı olması. RANK formülü yerine =BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY($X$2:X2) formülünü kullansaydınız soldaki formülle bire bir aynısı çıkardı ve nitekim çıktı da... Sağ tablodaki formülleri incelediğimde de içindeki formüllerin tamamı sağdaki tabloyu işaret ediyor. Yani soldaki tabloyu farklı bir formüllerle sol tarafa kopyalamışsınız. Doğrusu amacını anlamadım.

Ayrıca 27 yazan P hsütunundaki P2 hücresine ;

=EĞER((ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Ev Sahibi]];O2)+ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Deplasman]];O2))>0;"";ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Ev Sahibi]];O2)+ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Deplasman]];O2))

formülünü yazıp aşağı doğru çekersek sizin amacınıza hizmet eder mi ?
Bir deneyiniz !!!!!

Bir de ; ilk maça değilde ikinci maça skor girdiğinizde sapıtıyor dediğiniz cümleyi açar mısınız ?

hocam formülünüzü şu şekilde yaptım boş bırakması yerine 0 yazarak
=EĞER((ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Ev Sahibi]];O2)+ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Deplasman]];O2))>0;"";ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Ev Sahibi]];O2)+ÇOKEĞERSAY(maclar[[#Tümü];[Kriter]];$L$2;maclar[[#Tümü];[Deplasman]];O2))

ikinci maça skor girme
ilk maç boş bıraktık ankara keçiörengücü amasya maçına herhangi bir skor yazdığınızda

z1 hücresine de sıralamayı yapmak istedim orda da bir sorun var

bu formül olmadı hocam skor yazmadığımızda 0 yazacak skor yazdığında maç sayısını yazacak bu formülde bir hata var

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-U14_Gelisim_Ligi.xlsx
    33.4 KB · Gösterim: 4
hocam ilgin için teşekkürler bütün skorları silip ilk hafta maçlarını yazdım olmuyor.
mesela oynanan 1 olması gerek 0 yazıyor
puan durumunda bile sadece 5 takımı listelemiş
atılan ve yenilen gol buçuklu yazıyor

hocam ilgin için teşekkürler bütün skorları silip ilk hafta maçlarını yazdım olmuyor.
mesela oynanan 1 olması gerek 0 yazıyor
puan durumunda bile sadece 5 takımı listelemiş
atılan ve yenilen gol buçuklu yazıyor
Deneyiniz

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-U14_Gelisim_Ligi.xlsx
    35.4 KB · Gösterim: 0
Geri